Wpis z mikrobloga

Mirki, w jakie auta celować gdy kilometrów robi się 50/50 w mieście i w trasie?

Rok temu kupiłem Mazdę 2, miała być do miasta i raz w tygodniu trasa 60km do mamy po słoiki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyszło jednak tak że robię średnio 3kkm w miesiącu xD Na codzień śmigam po mieście, ale często trafiają się długie trasy, zarówno z przymusu jak i dla przyjemności. W przyszłym roku chcę zmienić to auto na coś większego, najlepiej RWD albo AWD. Chciałbym żeby było możliwie wygodne, latało bokiem, paliło kapcia i nie psuło się co tysiąc kilometrów xD Budżet jaki przewiduję to jakieś 25k + ewentualne 5k na doprowadzenie do poprawnego stanu. Może być 3 drzwiowe, szczególnie podobają mi się coupe.

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
@gazowany_smalec: Opel Omega, chyba że nie chcesz starego strucla. Wtedy to ciężko o jakieś fajne RWD, które nie będzie #!$%@? BMW i jednocześnie nie zeżre ci portfela przy pierwszej ponadprogramowej wizycie w warsztacie.
  • Odpowiedz
@gazowany_smalec ja zaryzykowałem Legacy 2.0d SBD w podobnej kasie. 3 lata jazdy, 75kkm o zrobiłem sprzęgło komplet za 2k. Jak nie szukasz szybkiego samochodu to Outback, Legacy 2.0 150km benzyna tylko manual. Samochód w miarę wygodny, raczej niezbyt problematyczny z charakterem.

Ps. Tylko hamulce ogarnij zanim jak ja wymienisz 4kpl
  • Odpowiedz
@gazowany_smalec A jak jesteś odważny to zrealizuj moje marzenia o Volvo c70, zawsze chciałem duże coupe tylko tu bałem się kosztów przy km jakie realizuje, a trzymać dwa samochody.... wolałbym jakiegoś mx5 z4
Aktualnie stang v6
  • Odpowiedz
@kaszanka_z_cebulka82: szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony jak na te pieniądze które zapłaciłem. Mam wersję 'sport', czyli silnik 1.5 103KM, sądzę że jest optymalny do tego auta, mniejszy mógłby zamulać. Spalanie w trasie jakieś 7-8l przy spokojnej jeździe, części zamienne umiarkowanie drogie - trzeba pamiętać że to mimo wszystko japończyk a nie skoda czy inny golf. Jak dotąd wymieniałem rzeczy które mają prawo się zużyć, szczególnie po 170kkm - półosie, sprzęgło, wahacze,
  • Odpowiedz
Spalanie w trasie jakieś 7-8l przy spokojnej jeździe


@gazowany_smalec: no to super wynik, też mam 8l w trasie przy spokojnej normalnej jeździe, tylko z 250 koni ( )

IMHO w tej kasie, do twoich potrzeb powinieneś poszukać przede wszystkim jakiegoś większego auta, wygodniejszego, lepiej wyciszonego i takiego które jako tako się odpycha, a rodzaj napędu (w daily, nie zabawce) aż tak nie przesądza tj. wolałbym jakieś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4do5: no akurat jak jeździłem na onkologię to od starych, bo sam nie pracowałem, a właśnie wtedy nastukało się najwięcej kilometrów. Podałem średnią ilość, pewnie czasami w zimę robiłem 1k xD
  • Odpowiedz