Wpis z mikrobloga

Mirki z #berlin , wielka prośba.
Czy ktoś ma może jakieś info o wolnym pokoju do wynajęcia od sierpnia? Dostałem wymarzoną pracę w Berlinie (Junior dev), ale naprawdę ciężko jest coś znaleźć, Niemcy są bardzo wybredni w ogłoszeniach. To będzie moja pierwsza praca w Niemczech, więc będę musiał się zameldować. Mój budżet to tylko 1000 Euro na pierwszy czynsz i depozyt. Byłbym wdzięczny:)
#berlin #pytanie #wynajem
  • 6
@zbysiuq2: nie chcę Cię straszyć ale 1000 euro to za mało,musisz liczyć 3X tzw. Kaltmiete ok.1200euro plus pierwszy czynsz normalnie płatny ok 600 tzw. Warm.
Po drugie,zaczynasz od sierpnia więc nie masz kompletu dokumentów,będzie baaardzo ciężko znaleźć cokolwiek.
Możesz spróbować na polskich grupach na Facebooku,lub na stronie immobillienscout24.de szukać WG (popkoju w mieszkaniu wieloosobowym).
@davidd1980: Dzięki, właśnie szukam pokoju w mieszkaniu wieloosobowym:) Znalazłem wiele ogłoszeń, gdzie bardzo fajne pokoje z depozytem wynoszą mniej niż 1000, ale albo nie mogę się zameldować, albo jest za dużo chętnych. Sprawdzę jednak na fb
@zbysiuq2: mozesZ wyrobić sobie Shufa aby pokazać, że nie masz długow. Dodatkowo może jakieś zaświadczenie od pracodawcy, że jesteś w porządku (jakkolwiek to napiszą). Każdy dodatkowy papierek na plusie.

Oczywiście najlepiej mieć 3 payslips. Poza tym może pomóc jak masz kontrakt pracy do wglądu oraz zrobisz dobre wrażenie personalne na castingu. Niektórzy czekając na przedstawiciela pod domem nie mogli wytrzymać i palili papierosa pod mieszkaniem i przy właścicieli rzucali kiepa na