Wpis z mikrobloga

Mirki, w tym roku mam 30ke i szukam pomysłu na prezent dla siebie. Wymyśliłem, że porządny zegarek będzie doskonałym pomysłem. Bardzo wpadł mi w oko picrel. Czy cena w wypadku yegon producenta idzie w parze z jakością? Czy ten mechanizm i zegarek ma szansę przeżyć ze mną do końca życia albo i następne pokolenie? A może coś innego, podobnego, godnego polecenia?

#zegarki
papaj2137 - Mirki, w tym roku mam 30ke i szukam pomysłu na prezent dla siebie. Wymyśl...

źródło: comment_h9D0yKVaMnMzKPg5lexjIEIfkCYoulre.jpg

Pobierz
  • 23
@Ofkorsxd: nie mam jaj żeby skoczyć ze spadochronem a urodziny mam zimą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@9000dk: jeżeli będzie piękny, uniwersalny i trwały, jestem skłonny dać nawet 5k jeżeli ma to być przyrząd na dziesięciolwcia albo wieki. Patrzyłem na zegarki mechaniczne z napędem ręcznym i aż tyle nie jestem w stanie zapłacić (choć są piękne niektóre, mowa tutaj o sprzęcie za ponad 10k)
@szwe: w zasadzie to jak działa najmniej mnie interesuje. Ma być trwały i dobrze wyglądać, to są cechy istotne. Czy będę w nim wymieniać bateryjki czy go nakręcac - jest nieistotne
@papaj_21_37: No to przy 5k celowałbym już chyba w Longinesa na Twoim miejscu - ktoś na dole proponował. A jakbyś wyściubał jeszcze kolejne 5k, to chyba można by powoli celować w jakąś Omegę dla bezdomnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak całkiem serio - wybierz to, co Tobie się podoba, ale przy takim budżecie bankowo celowałbym w zegarek z mechanizmem automatycznym.
@papaj_21_37: to zamiast kupować jeden na wieki wieków amen kup kilka tańszych, na tagu jest tego od cholery :)

to 2000-5000 to imho taka głupia półka cenowa że nie ma nic szczególnego co się wyróznia względem tych za 1000-1500, a to jeszcze nie będzie marka luksusowa (lub "entry level luxury") jak choćby Omega.
@papaj_21_37: Seiko to bardzo fajne zegarki do dymania na co dzień ;) a patrzyłeś na coś z firmy Tudor? Tudor to „budżetowa” marka Rolexa. Myślę, że w okolicach 6-7k można już znaleźć coś ciekawego.