Wpis z mikrobloga

Drukarz może odmówić drukowania ulotek lgbt, ale Empik nie może odmówić dystrybucji homofobii. Aha.


@TragiKomediant: obie strony mogą
ale to lewactwo pozwało drukarza do sądu xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
kto tu jest #!$%@? na bakier z logiką?
  • Odpowiedz
  • 54
@TwojStaryToKorniszon ty. Drukarz nie może odmówić wykonania standardowej usługi z przyczyn ideologii bo tak nakazuje prawo. Sklep może nie zaopatrzyć się w dany towar i nikt tego nie zabroni. Nie mogliby natomiast mieć gazety w ofercie ale nie chcieć jej sprzedać.
  • Odpowiedz
Działa to też w drugą stronę. Robią problem drukarni, że odmówiła drukowania ulotek lgbt ale to, że empik odmówił dystrybucji najlepek to juz spoko.
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: Drukarz odmówił usługi ze względu na ideologie co jest niezgodne z prawem handlowym. Tak samo sklepikarz nie może odmówić sprzedaży towaru komukolwiek.

Natomiast empik zgodnie z prawem nie propaguje ustroju nazistowskiego bo takie naklejki NICZYM się nie różnią od naklejek STREFA WOLNA OD ŻYDÓW itd. którą uprawiali naziści. Zresztą ludzie którzy kupują takie śmieci to ten sam sort człowieka.

Sumując, drukarz złamał prawo, empik nie dopuścił do tego pomimo tego
  • Odpowiedz
@push3k-pro: „obydwoje nie mogą odmówić do póki nie narusza to ich interesu.” ——> na jakiej zasadzie ma to działać? Ja również jestem prawak, ale gospodarczy. Dodatkowo, jeśli drukarz nie musi drukować to Empik nie musi kolportować.
  • Odpowiedz
@Ramamon:

na jakiej zasadzie ma to działać?

Może podejdę do tematu na innym przykładzie - czarna lista klientów, którzy w przeszłości zrobili syf albo restauracja bez dzieci, ewentualnie ktoś chce wydrukować reklamę konkurencji albo antyreklamę danej drukarni.

W każdym razie, prawa powinny być równe dla wszystkich.
  • Odpowiedz
@Ramamon:

Ja również jestem prawak, ale gospodarczy.

Właściwie to jest złudny podział, ale użyłem, żeby podpiąć się do tematu. Jestem liberałem, który stara się stosować do podstawowych trzech filarów - wolności gospodarczej, politycznej (obywatelskiej) i obyczajowej (ekspresji). Pod pewnymi względami jestem prawakiem, a pod pewnymi lewakiem, ale na pewno nie socjalistą.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina:

Drukarz odmówił usługi ze względu na ideologie co jest niezgodne z prawem handlowym.


Co BYŁO niezgodne po pierwsze z Kodeksem wykroczeń, a nie ogólnie pojętym prawem handlowym, a po drugie TK wyraźnie orzekł, że art. 138. KW jest niezgodny z Konstytucją. Coś jednostronnie podchodzisz do sprawy. Życzę powodzenia w udowadnianiu, że naklejka z przekreśloną tęczą i lakonicznym podpisem jest propagowaniem ustroju nazistowskiego :)
  • Odpowiedz
Mentalność kalego w obu przypadkach.


@bociek111: w obu przypadkach masz tępych prawaków twierdzących, że para gejów zagraża ich rodzinie tym, że istnieje.

Drukarz jest podwójnie tępy, bo zamiast wymyslić na poczekaniu jakiś pretekst, że "przepraszam, właśnie dostałem informację że opos zesrał się w zbiornik z błękitem paryskim", to chciał zrobić z siebie męczennika homokomando - i nie pomyślał przez chwilę, że akurat z aktywistami w taką grę to nie pogra, bo
  • Odpowiedz