Wpis z mikrobloga

Mirki planuję zmianę samochodu na co dzień i rozglądam się za czymś za około 45k PLN i mocy od 180KM, segment nie mniejszy od C. Co do praktyczności to nie mam zbyt dużych wymagań, ale fajnie żeby w razie potrzeby dało się upchać 4 osoby :) Raczej benzyna, ale dobrym dieslem też nie pogardzę. Lubię też jak samochód większość czasu spędza u mnie, a nie u mechanika. Mam kilka pomysłów w głowie, ale nie mogę się zdecydować. Może wy macie jakieś ciekawe propozycje i doświadczenie z autami które spełniają wymienione przeze mnie warunki?

#kupujzwykopem #motoryzacja #samochody #kupautozmikro

@k__d: dzięki za poradę
  • 22
@Sm3rf1k: rodzaj napędu nie jest dla mnie kluczowy. Obecnie większość czasu jeżdżę samochodami z napędem na tył, więc z 4x4 i napędem na przód raczej sobie poradzę :)
@Sm3rf1k: Jest to bardzo dobra propozycja która rozważam. Mam tylko jeden problem z wersją przed liftem, wnętrze zupełnie do mnie nie przemawia, ale w ostateczności mógłbym przymknąć na to oko. Podobno całkiem udana konstrukcja. Masz jakieś doświadczenia z tym samochodem? Może polecasz jakieś silniki? Z tego co pamiętam to po lifcie już nie ma kompresora tylko turbo.
@HalfGod: Szkoda, że na EVO nie mogę sobie pozwolić, jedno z moich motoryzacyjnych marzeń :) Propozycja ciekawe, szczerze mówiąc nawet nie pomyślałem o tym modelu, chyba dlatego, że "cywilny" Lancer kojarzy mi się ze słabszymi silnikami. Dokształcę się w temacie Lancera. Dzięki.
@Deska_o0: Sprawdzę, chociaż moje oczekiwania co do mocy mogą trochę ograniczyć pole poszukiwań młodego egzemplarza. Wczoraj miałem okazję obejrzeć z bliska kilkuletnią Optimę i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Widać, że stylistycznie chcieli przypodobać się USA, a ja amerykański styl w motoryzacji lubię :)
@kolezka1: Ciekawy dobór samochodów, może też coś z tego grona wybiorę i bardziej się zainteresuję :) Niestety do tej pory nie miałem styczności z żadnym przez Ciebie wymienionych. Outlander to jeden z niewielu SUV-ów które mi się podobają. 508 pewnie komfortowe, szkoda, że nie stać mnie na najnowszy model, ale podobno mechanicznie wielkiej różnicy nie ma. CC to chyba jeden z ładniejszych VW. Volvo przez chwilę przeszło mi przez myśl i
@HalfGod: Lancer to stara konstrukcja i stary model... @Sm3rf1k: koszty utrzymania mercedesa sa duzo powyzej przecietnych :( @gucias: na czele stawki jest 508 i tak na 90% bede go szukal. Po wakacjach sie zbiore wyszykuje swoja Saabine i wystawie ogloszenia sprzedazy i wtedy zaczne powazniej szukac juz nowego nabytku :) A Tym czasem bede obserwowal watek i czekal na to co Ty kupisz ( ͡° ͜ʖ ͡