Wpis z mikrobloga

@GodSafeTheQueen: przedlift, zawsze wystrzegaj się przedlifta, bo po lifcie zazwyczaj coś poprawią. Choć i z tym różnie bywa. Ogólnie to ja mam takie zdanie, że W212 to taki tani plastik, wolę W211 albo W213 a z tym mi nie podpasowało. Co do 136KM, to zdecydowanie za słabo jak na taką budę, ja mam 314KM obecnie i jest super, ale tak od 200 można czuć, że się jedzie. A i tak
  • Odpowiedz
@GodSafeTheQueen: 3.0 V6 ma 224KM, w każdym razie w W211, ja mam 3996cm, V8. Automat. Ponoć lepiej wymieniać dynamicznie, ale ja wymieniam statycznie i nic się z tym nie dzieje. Utrzymanie i serwis... V8 to dwie 4 cylindrówki w pewnych aspektach. Ale - o ile trafisz zadbany egzemplarz - to dbasz dalej i jeździsz bez wielkiego stresu. Ja mam jeszcze napęd na 4 kapcie i pneumatykę zawieszenia. Ale że szukałem
  • Odpowiedz
@dobrze-zbudowany-grubas: W zasadzie to chcę Grand Tourera. Mam na oku E klasę Mustanga z 2012~~ Dodge Challenger BMW E92 i... ? W sumie nie wiem. Budżet zależy tutaj bardziej od mojego wyboru. Muszę się wreszcie czymś przejechać i sprawdzić jak to jeździ i czy mi odpowiada. Jak np trzeba 10-20k dołozyć bo nie ma sensu kupować np. E klasy która mi się spodoba - no to dołożę. Bazowo myślałem o
  • Odpowiedz
@GodSafeTheQueen: Kup sobie to co jest w lepszym stanie, a i zobacz czy ten silnik 136KM nie jest na tych samych gratach co 170KM, tylko zduszony programem. Jeżeli tak, to leć do kogoś ogarniętego w chiptuningu, i niech Ci go odblokuj. Popatrz też, czy np nie wystarczy wrzucić np samej turbiny z większej jednostki mercedesa (3.0 czy tam 3.2, nie siedzę w mercach) żeby udało się podkręcić ten silnik jeszcze
  • Odpowiedz
@GodSafeTheQueen: 220d (jeśli jest serwisowany regularnie) to silnik trudny do #!$%@?, widuje w ogłoszeniach takie z 500-600k km przebiegu na pierwszym silniku. Samo w212 jest raczej bezawaryjnym autem (ale jak jest naprawdę to chyba tylko sam mercedes wie), kolega ma od nowosci z 2010r 220d 4matic i do tej pory jeździ 100% bezawaryjnie i jest bardzo zadowolony. Co do samej mocy to e-klasa jest na tyle ciężkim autem, że dynamicznie
  • Odpowiedz
@GodSafeTheQueen spoko pod warunkiem dobrego serwisowania - oryginalne marerialy eksploatacyjne, fachowy personel.
Nie kupuj nic co nie ma zweryfikowanej historii serwisowej.

Tylko automat do takiej fury zeby miec pelny komfort.
  • Odpowiedz