Wpis z mikrobloga

Co ci hakerzy... dopiero po 3 miesiącach do mnie piszą? : DD

Poniżej treść maila, jaki dostałem na jedną ze skrzynek:

Mam dla ciebie zle wiesci.
15.03.2019 - w tym dniu wlamalem sie do twojego systemu operacyjnego i uzyskalem pelny dostep do twojego konta .

Tak to bylo:
W oprogramowaniu routera, do którego byles podlaczony w tym dniu, wystapila podatnosc na zranienie.
Najpierw zhakowalem ten router i umiescilem na nim mój zlosliwy kod.
Kiedy polaczone do niego przez Internet, mój trojan zostal zainstalowany w systemie operacyjnym twojego urzadzenia.

Nastepnie wykonalem pelna kopie dysku (mam cala ksiazke adresowa, historie przegladania stron, wszystkie pliki, numery telefonów i adresy wszystkich kontaktów).

Miesiac temu chcialem zablokowac Twoje urzadzenie i poprosic o niewielka kwote, aby odblokowac.
Ale przypadkowo widzialem witryny, które regularnie odwiedzasz. Jestem zszokowany twoimi ulubionymi zasobami.
Mówie o witrynach dla doroslych.

Chce powiedziec - jestes wielkim zboczencem. Masz nieokielznana fantazje!

Potem przyszedl mi do glowy pewien pomysl.
Zrobilem zrzut ekranu z intymnej strony, na którym "cieszyles sie"(wiesz o co mi chodzi, prawda?).
Potem zrobilem zdjecie twojej rozrywki (uzywajac aparatu twojego urzadzenia).
Rezultat byl swietny!

Jestem gleboko przekonany, ze nie chcialbys pokazac tych zdjec swoim bliskim, przyjaciolom lub znajomym.
Mysle, ze 400€ to niewielka kwota za moje milczenie.
Poza tym spedzilem duzo czasu nad toba!

Akceptuje pieniadze tylko w Bitcoins.
Mój portfel BTC: 13T2QqzJTeBvYNvZbSPewNEXE3rmngiqrb

Nie wiesz, jak uzupelnic portfel Bitcoin?
W dowolnej wyszukiwarce napisz "jak uzupelnic portfel btc".
To latwiejsze niz przelanie pieniedzy na karte kredytowa!

W przypadku platnosci masz wiecej niz dwa dni (dokladnie 72 godzin).
Nie martw sie, timer wlaczy sie, gdy tylko otworzy sie ten list. Tak, tak ... juz sie zaczelo!

Po dokonaniu platnosci mój wirus i kompromitacja z Toba automatycznie ulegaja samozniszczeniu.
Pamietaj, jesli nie otrzymam okreslonej kwoty od ciebie, twoje urzadzenie zostanie zablokowane, a wszystkie twoje kontakty otrzymaja zdjecie z twoja "rozrywka".

Chce, zebys nie robil glupich rzeczy:
- Nie próbuj znalezc i zniszczyc mojego wirusa! (Wszystkie twoje dane sa juz przeslane na serwer zdalny)
- Nie próbuj sie ze mna kontaktowac (nie jest to mozliwe, adres nadawcy jest generowany automatycznie).
- Rózne uslugi bezpieczenstwa nie pomoga, formatowanie dysku lub niszczenie urzadzenia równiez nie pomoze, poniewaz dane sa juz na serwerze zdalnym.

P.S. Gwarantuje ci, ze nie bede ci przeszkadzal po wyplacie, poniewaz nie jestes jedyna osoba, z która "pracuje".
To jest kod honoru hakera.

Od tej pory radze korzystac z dobrych programów antywirusowych i aktualizowac je regularnie (kilka razy dziennie)!

Nie badz na mnie zly, kazdy ma wlasna prace.
Do widzenia

===================

Aż mi żal ludzi, którzy mogą się na to nabrać, ale to muszą być ultra dzbanami.
Jest jeszcze druga wiadomość, tu daje mi 50 godzin : D

#it #informatyka #hakerzy #zlodzieje
  • 8