Wpis z mikrobloga

A może moja morda przypasuje do Forda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kupiony od teścia (pierwszy właściciel od salonu Polska) za 15k. A mogłem mieć w tej cenie 20 letnia klasę premium


Rocznik 2007, przebieg... prawie 73 tysiące km. Trochę był zależały (w zeszłym roku zrobił szalone 3k km), ale po ogarnięciu wyglada jak nówka ( ͡° ͜ʖ ͡°) silnik 1.6 benzyna, szału nie ma, ale jestem za głupi na mocniejszy, no i wystarczy na sprawne poruszanie się w trasie czy na mieście. Myślę ze długo mi posłuży (ʘʘ)

#chwalesie #pokazauto #ford
źródło: comment_fPFnZDk6snRGSMevdwS8uBbRdYcQTAzx.jpg
  • 51
@laress ja w 2015 kupilem od ojca 9letnie clio3 za 10k :D to byl dopiero interes :) osobiscie nie dalbym za to auto z tym rocznikiem 15k nawet jak jest w tym stanie z 3k mniej musialoby byc
@laress: Lepiej pomyśl o tym gazie. Teraz ci się wydaje, że mało jeździsz, nie zwróci się, niepotrzebny wydatek itp. Tylko różnicę odczujesz już przy pierwszym tankowaniu. ;) Jak zrobiłeś 4k to na gaz wydałbyś 1/3 tego co na paliwo.
@laress mam 2006 r. w dieslu. Kupiłem za 11.500 zł 4 lata temu z przebiegiem 180 tys. (sprawdzony bo auto flotowe). Dziś 260 tys. nabite bez większych inwestycji.

Uważaj na zegary - zimne luty puszczają i trzeba szukać fachowca (k. Wrocławia jest firmą, sam wysłałem zegar do nich i mnie kosztowało 300 zł). W ASO dają tylko nowy zegar z 3600 hehhe
@bartek8: jego córka złoto, pod względem charakteru wiem, ze drugiej takiej bym nie znalazł (ʘʘ)

@mlnrz: dzięki za info, będę o tym pamiętał. Jakie objawy awarii? Po prostu umierają?

@Kecq: CW, po prostu pisak na iOSowym edytorze zdjęć jest trochę ciężki do ogarnięcia paluchem xD
@laress wszystkie lampy w losowym momencie się zapalają i auto przestaje reagować na pedał gazu. Czasem nie wygasał zegarów po wyłączeniu silnika przez co rozładował mi akumulator..
@MaciejPN to nie jest samochod do bardzo dlugich tras. Chcesz jechac przez Europe, to potrzebujesz cos z segmentu GT;)
Te 500 - 700 kilo mozna zrobic na strzal ( zdarzalo mi sie ), wiec w praktyce nieomalze wszedzie po Polsce dojedziesz :)
Prowadzi sie pewnie, ma niezla pozycje dla kierowcy, dobre pole widzenia, sensowny bagaznik. Czego wiecej chciec w tym segmencie ( i glownie w tych pieniadzach )?
Do tego niezle wypada
@laress: 2007 i jeszcze lampy przedliftowe? Ogólnie foczka jest na prawdę fajnym autem. Wiem bo sam jeżdżę ale 2.0 w dieslu ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie zakładaj gazu bo ten silnik nie lubi go i zaraz będą jazdy z uciekającym olejem. Tak jak ktoś pisał wcześniej, zimne luty w zegarach są zmorą.
Jeździj, tankuj, monitoruj rudą na błotnikach i niech służy. Na kołach 17 tez fajnych stoi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
chyba najlepsze ( obok astry ) auto w segmencie aut popularnych.


@benzdriver: obok której astry bo mam w planie kupić astre h 2009 1.6 benzyna hatchback, o takiej mówisz?
Mówisz popularne ale jak się tak rozglądam to nie wiele ich widzę na drodze...
@laress: 15k xd

Ostatnio sprzedałem takiego 2.0 tdci 136 km 250k km za 7.5k, skóra, automatyczna klima. choćby w nim wymienić wszystko to by nie dobił do tych 15k, a trzeba było w niego włożyć może z 1000zł na akumulator i opony. Trzeba było dać teściowi wystawić go na olx i po pół roku od niego kupić nawet za 10k to już by to lepiej wyglądało.

Niski przebieg to nie zawsze
@janpaczulski: dałem trochę za dużo, ale mimo wszystko jestem zadowolony z kupna ;) no i mam pewna furę. Moja mama 3 lata temu kupiła Kię Ceed l FL za 25k i okazało się, ze chleje olej jak #!$%@? (1.4 DOHC)
@laress: spokój ducha jest bezcenny i jeśli na tyle go wyceniasz to nie mój biznes przecież, chciałem tylko zauważyć, że cena którą zapłaciłeś znacznie odbiega od ceny rynkowej, a ogólnie to bardzo fajny samochód, sprawdź sobie bo w moim można było zmieniać ustawienia czułości kierownicy i można było albo jeździć delikatnie w trybie komfort albo włączyć tryb sport i faktycznie czuć kontrolę nad samochodem.
Btw. sprzedaż samochodu znajomym czy to rodzinie
@laress: według mnie przynajmniej 5 biorąc pod uwagę cenę rynkową. Te drogie modele z otomoto wiszą długo i są sprzedawane znacznie taniej niż są wystawione. Sam raz miałem astrę w perfekcyjnym stanie, przebieg 120k, wyposażenie kompletne, w pakiecie jakimś tam sportowym, taka upragniona igiełka, wystawiłem za 16.5k czyli była to cena może nie najwyższa ale dość wysoka i przez 4 miesiące miałem 1 telefon i finalnie sprzedałem za 14k pierwszemu i