Wpis z mikrobloga

Widzę, że wielu ludzi ma olbrzymi problem i dysonans poznawczy i nie mogą zrozumieć co mają myśleć o wczorajszym Marszu Równości w #bialystok

Wyjaśniam: Kościół Katolicki i Prawica napuszczające bandytów na pokojową manifestację.

Sprawa jest wyjątkowo prosta i banalna. Albo się jest po stronie bandytów, albo przeciwko bandytom. Nie ma żadnych dróg pomiędzy i wystarczy się bardzo jasno określić co się popiera. Wybór inteligentnego człowieka powinien być oczywisty.

#neuropa #bekazprawakow #4konserwy
dingi_dong - Widzę, że wielu ludzi ma olbrzymi problem i dysonans poznawczy i nie mog...
  • 96
@dingi_dong czy jeśli uważam, że to co zrobili pseudokibice i podludzie było niedopuszczalne i powinni za to odpowiedzieć, ale jednocześnie nie zgadzam się ze wszystkimi postulatami ruchu lgbt/"lewaków", to stawia mnie po stronie bandytów, czy tych przeciwko bandytom?

W innych postach dowiedziałem się, że nie ma czegoś takiego jak centrum (że to prawaki starający się o damage control) i teraz mam taki mały kryzys tożsamości ( ͡° ʖ̯ ͡°
@angor86: No jak najbardziej Franciszek już dawno powinien usunąć połowę polskiego Episkopatu, nie ma co do tego żadnej wątpliwości.

Ale ja nawet o Franciszku słowem się nie zająknęłam, więc nie wiem po co teraz z tym wyskakujesz.

I nie, nie można. To nie jest korzystanie z mojej logiki, tylko tworzenie jakichś idiotycznych, urojonych analogii z dupy. Zamiast wymyślać głupoty lepiej odnieś się do faktów, które przedstawiłam, albo możemy tutaj skończyć rozmowę,
@Edi93: Możesz zawsze na przykład siedzieć cicho, jeżeli nie przechodzi ci przez gardło proste stwierdzenie: Nie mam miejsca w Polsce dla bandytów innego niż las albo więzienie i tam ta kontrmanifestacja, a głównie osoby za nią odpowiedzialne, powinni się znaleźć. Bo jak zaczynasz usprawiedliwiać bandytów, no to nie możesz być zdziwiony, że ktoś ci mówi, że to trochę takie bardzo antyspołeczne zachowanie, i może np. usprawiedliwiaj sobie bandytów gdzie indziej.
@dingi_dong:

Ale ja nawet o Franciszku słowem się nie zająknęłam, więc nie wiem po co teraz z tym wyskakujesz.


Ty tylko wspominasz, że za tę burdę jest odpowiedzialny Kościół Katolicki, którego Franciszek jest głową.

I nie, nie można. To nie jest korzystanie z mojej logiki


Twoja logika polega na tym, że bierzesz wszystkich swoich "przeciwników" i obwiniasz ich o rzeczy zrobione przez pewnie niewielką jej część. W tym konkretnym przypadku:
-
@rybsonk w sumie to wobec dwóch jestem sceptyczny:
- prawo adopcyjne dla par homoseksualnych
(Przed powierzeniem dzieci takim parom chciałbym być pewien, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na dzieci)
- liberalizacja prawa aborcyjnego (tj. aborcja jako forma antykoncepcji?).
@angor86: No jest. Kontrmanifestacja powstała z inicjatywy Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Wybitnego katolika, z nadania jeszcze wybitniejszego katolika - papieża.

- Kościół Katolicki jako całość zorganizował to, co zrobił arcybiskup


Oczywiście, a kto? Kościół Prawosławny? Muzułmanie? Ateiści?

jakiś tam odłam


Nie jakiś tam odłam, a wymienione wyżej odłamy od PiS, poprzez resztę Zjednoczonej Prawicy na nacjonalistach z RN, MW i ONR kończąc zreszające w Polsce połowę wyborców.

Przestań manipulować i znaj proporcje
@dingi_dong:

Oczywiście, a kto? Kościół Prawosławny? Muzułmanie? Ateiści?


Za organizację tej parady odpowiada pewnie mniej niż 1% Kościoła Katolickiego na świecie. Skoro można twierdzić, że KK zorganizował jakąśtam kontrmanifestację to równie dobrze można twierdzić, że organizacje LGBT istnieją tylko po to by ich szefowie mogli gwałcić dzieci.

Nie jakiś tam odłam, a wymienione wyżej odłamy od PiS, poprzez resztę Zjednoczonej Prawicy na nacjonalistach z RN, MW i ONR kończąc zreszające w
- Kościół Katolicki jako całość zorganizował to, co zrobił arcybiskup


@angor86: KK to despotyczna organizacja, jak firma. Nie ma tam miejsca na wolność poglądów ani działania, albo stosujesz się do polityki przywódców albo organizacje opuszczasz.

Zauważ że w firmach jak dyrektor średniego szczebla zrobi coś niezgodnego z polityką firmy to jest natychmiast zwalniany zazwyczaj z notką prasową 'iksiński nie reprezentuje swoim zachowaniem wartości firmy xyz'

Skoro arcybiskup nadal jest arcybiskupem i
nie wiesz, jaki procent ludzi popierających tę całą akcję popiera bicie homoseksualistów.


@angor86: Wystarczający, by do tych pobić doszło i by teraz dochodziło do usprawiedliwiania bandytów co ma miejsce wszędzie.

Za organizację tej parady odpowiada pewnie mniej niż 1% Kościoła Katolickiego


Co za różnica? Episkopat może być sobie 1% KK, ale jest tym najważniejszym 1% KK. Niech wierni zmienią sobie Kościół, albo wywalą Wojdę ze stanowiska i wtedy pogadamy. Do tego