Wpis z mikrobloga

Od kilku dni dzieją się dziwne rzeczy z moim telewizorem, a właściwie głośnikami, które są do niego podłączone. Ostatnie 5 nocy ok. godziny między 2 a 3, włączały się na jedną może dwie sekundy głośniki, które są podłączone do tv. Za pierwszym razem myślałam, że mi się coś przesłyszało, bo był to tylko szum. Karmię dziecko w nocy, co jakiś czas muszę do niej wstawać i myślałam, że mi się coś przesłyszało. Druga noc, to samo. Trzymam dziecko przy piersi i znów ten dziwny dźwięk z głośników, ale tym razem szum i jakby czyjś oddech. Trwało dosłownie chwilę. Tak każdej nocy. Myślałam, że może mąż podsł#!$%@? przez elektroniczną nianię z innego pokoju (przez przypadek wcisnął przycisk TALK), ale jak go spytałam, to mówił, że nie. Myślałam, że to mimo wszystko ta niania jakieś fale łapała, ale już po 2 nocy wyłączyłam ją, bo i tak śpię obok łóżka córki. Obok łóżka stoi też głośnik bluetooth. Myślałam, że może on jakoś się z czymś łączy, ale nie, bo stoi wyłączony, a dźwięk wyraźnie pochodzi z innego kierunku. Ostatniej nocy o tej samej porze z głośników od tv znowu na sek. włączył się kawałek serialu House of cards. Strasznie się przestraszyłam, bo mega głośno było. Ale tak jak poprzednie noce. Sekunda może dwie i koniec. Co to może być? Aktualizacja jakaś? Ktoś z sąsiadów ogląda coś w nocy i dziwnym trafem łączy się z moim tv/głośnikami? Głośniki są już dosyć stare, nie mają bluetooth, podłączone kablem.
#elektronika #telewizor
  • 3
@dktr: Były kiedyś soniacze, które nawet jak się wyłączyło aktualizacje firmware po sygnale tv (bo internetu to to nie miało) i chyba też druga opcję od kanałów, to i tak w nocy przekaźnikami kłapał i zieloną diodą świecił. Nawet w sony o tym wiedzieli, ale w żadnym firmware (updatowało się po usb) tego nie naprawili.
@dktr: Dziękuję. Wyłączyłam. Zobaczymy czy dzis w nocy dalej będzie straszyć.
@wypokowy_expert: Zobaczymy czy dzis w nocy bedzie spokoj. Jak nie to sprobuje skontaktowac sie z lg. Nie jest to jakis mega problem, ale fajnie by bylo wiedziec co mnie w nocy straszy.