Wpis z mikrobloga

@OCIEBATON: bo skórę atopową trzeba natłuszczać. jakich używasz emolientów? czym myjesz skórę? inne kosmetyki? ja się pozbyłam ciężkiego AZS na dłoniach metodą 3xO: ochrona skóry, obniżenie pH i okluzja. leki ani nic innego nie pomagało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OCIEBATON: Nie myjesz się czymś za mocnym? Czym dokładnie się kremujesz?
U mnie działa używanie lekkich myjadeł, natluszczanie po umyciu, smarowanie mascia z mocznikiem, kąpiele w krochmalu, nie zginanie nóg/rąk (z tym ciężej), unikanie sztucznych czy przylegających tkanin i wełny.
Niestety że sterydami nie jest do końca tak dobrze. Fakt, skutecznie mogą pomóc ale to miecz obosieczny i przy ciągłym stosowaniu jest gorzej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZdrowiePaleo: nie ma mnie teraz w domu więc nie podam nazw @Stalowa_Figura: możecie podzielic się tym co wy używacie? Zastosuje u siebie i zobaczę czy będzie choć trochę lepiej. Sterydy faktycznie pomagają ekspresowo i na następny dzień mam 80%mniej ale to raczej nie jest dla mnie za dobre
@OCIEBATON: a jak czesto stosujesz? wazne, zeby po myciu na jeszcze wilgotna skore stosowac albo nawet zwilżyć wodą, na to może iść coś lżejszego jak krem i potem jakiś ciężki emolient. na noc w zależności od miejsca można nałożyć grubszą warstwe pod odzież. ja sypiam w bawełnianych rękawiczkach po posmarowaniu emolientem - profilaktyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) z polskich preparatów dostępnych w aptece lubię linomag krem. latopic
@OCIEBATON: aha i do mycia polecam kostkę do mycia IsanaMed o neutralnym pH do nabycia w rossmannie, ewentualnie mydla glicerynowe. wiekszosc mydel nie nadaje sie do skory atopowej, bo ma za wysokie ph i tylko wysusza. ja mam tez emolient, ktory jest substytutem mydla, ale z tego co wiem, to w PL niedostepny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZdrowiePaleo: stosuje codziennie bądź co 2 dni. Ciężko jest spać z dziewczyną gdy cały jesteś tłusty XD. A ja mam to na rękach i nogach... Zobaczę sobie te mydła i zacznę stosować trik z tonikiem. Zobaczymy jak to będzie...
@OCIEBATON: no, emolienty to podstawa, ja do dłoni stosuje profilaktycznie krem albo emolient po każdym myciu rąk plus na noc, więc zdecydowanie częściej musisz używać. po toniku też trzeba coś nałożyć i też najlepiej częściej. ja profilaktycznie stosuje raz dziennie rano, ale jak coś zaniedbałam, to robiłam 3 razy dziennie. na noc mozesz sprobowac tez czegos lzejszego np. mediderm. tanio można kupić 500 g w aptece
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZdrowiePaleo: Aktualnie myję się Altera Kremowy żel pod prysznic rokitnik I olej arganowy. Dla mnie na plus w tym myjadle jest to, że w składzie ma drugim miejscu po wodzie ma nawilżającą glicerynę oraz że substancja myjaca to delikatne lauryl glicoside noni że dalej w składzie są oleje. Na minus jest to że ma zapach więc może zaostrza" zaostrzenie AZS. W trakcie zaostrzenia raczej nie myje zmienionych miejsc a jak myję
@Stalowa_Figura: > Co do emolium czy medidermu to jestsa to produkty i dobre i złe. Czemu? Właśnie przez parafinę/mineral oil wysoko W skladzie. Z jednej strony jest to wybawienie dla nas atopików bo błyskawicznie pokrywa skórę warstwą ochornną. Z drugiej strony jak już się tym pokryjesz to przez barierę z parafiny żadne substancje czynne nie dostaną się do skóry. Dlatego, po pierwsze, nakładamy emolienty na wilgotną skórę by zatrzymać wodę w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stalowa_Figura: @ZdrowiePaleo: niestety nic mi nie pomaga. Skóra jest jędrna, nawilżona i czuję wszystko jakby było ok. Ale na zgieciach łokci robią się ranki mimo to.... Poddałem się i poszła w ruch maść ze sterydami. Po jednym dniu dolegliwości w 90% ustąpiły
@OCIEBATON: a te ranki to pęknięcia czy coś innego? tak w ogóle to masz na 100% zdiagnozowane AZS? no i wiesz, przy tym podejściu bez sterydów to też potrzeba trochę więcej czasu, bo to nie zadziała od razu. przy sterydach też pamiętaj o emolientach - jak masz skłonność do AZS, to zawsze profilaktyka jest potrzebna. a sterydy niestety mogą z czasem przestać pomagać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OCIEBATON: Nie od razu Rzym zbudowano, tak samo nie odrazu, w dwa dni wszystko zadziała zwłaszcza nie ma rozognioną skórę. Teraz, gdy skóra naprawiona (czy raczej podreperowana?) to spróbuj kontynuować rzucone przez nas propozycje i zobaczyć co na ciebie działa a co nie a dawkę sterydu stopniowo zmniejszaj. Też mam czasem dzień gdy muszę wziąć steryd (zwłaszcza że pracuję przed PC więc zagięcia u rąk mam zagięte co jak wiesz sprzyja