Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, Mireczki, ale ja nie mogę się doczekać pierwszego teasera Wieśka od Netflixa. Już w piątek o 22:15 naszego czasu zaczyna się panel Netflixa na San Diego Comic Con, gdzie pokażą pierwszą zapowiedź serialu. Niestety prestiżowa hala H, na której się to odbywa zwykle nie jest streamowana, ale zwiastun podobno wjedzie w tym samym czasie na Youtube :)
#wiedzmin #netflix #comiccon #thewitcher
  • 10
@Czarendzer: Aż tak bym tego nie przedstawiał, ale z pewnością po teaserze będziemy wiedzieć czy traktują Wiedźmina poważnie, czy to będzie kolejny zapychacz. W sumie postprodukcja jest w toku, więc mogą pokazać dosłownie kilka sekund specjalnie nagranego pod SDCC w studio intro z mieczem, medalionem i oczami Geralta i tyle. Mam jednak nadzieję, że przedstawią coś więcej, żeby można było ocenić klimat i rozmach produkcji. Samo to, że promują serial w
@Czarendzer: Właśnie kolejny raz ogarniam audiobooka "Ostatnie życzenie" i pierwszy sezon aż prosi się o wysokobudżetowy procedural. Nienawidzę tego typu rozwiązań fabularnych, ale do wiedźmina to pasuje jak ulał. W pilocie opowiadanie "Wiedźmin" ze strzygą, bo przecież scena wjazdu Geralta do Wyzimy i jego bitka w karczmie to otwarcie idealne dla serialu. Zakończenie z Geraltem mdlejącym od ugryzienia strzygi to doskonałe zakończenie odcinka. I kolejne opowiadania w reszcie epizodów, gdzie Geralt
@wcfilmowe: Audiobooki fonopolis to coś genialnego. Świetnie się tego słucha. Zmartwię Cię, ale pilotem nie jest opowiadanie "Wiedźmin", tylko "Mniejsze zło" Dziwny wybór.. Plus wycięli moje 2 z trzech ulubionych opowiadań.. Niestety zbyt spieszą się do samej sagi, która moim zdaniem jest mniej ciekawa i powinni wycisnąć wszystko z każdego opowiadania (a saga od połowy 2 sezonu..)
@wcfilmowe: @Czarendzer: mi się wydaje, patrząc po przeciekach, że narracja będzie inna niż w opowiadaniach, a to z tego względu, żeby nie było rozdzwieku między pierwszym sezonem który jest oparty na opowiadaniach i drugim w którym wchodzi saga. Narracja zmieni się bardziej na rzecz klasycznej chronologicznej opowieści z cliffhangerami na koniec odcinka, przekładając wprost opowiadanie na odcinek scenarzyści nie mogliby tego osiągnąć, bo opowiadania są zamkniętymi opowieściami i często się
@Czarendzer: też tak uważam. Ale czarodzieje gwarantują wprowadzenie wątku politycznego i spiskowego, a jak wiadomo z GoT jest to temat przez ludzi lubiany (sezony były coraz gorsze w miarę rezygnowania z tych dwóch). A w opowiadaniach szerszej polityki nie ma. Sam też lubię politykę i spiski w fantasy, więc mam nadzieję że zrobią to dobrze. Mam też nadzieję, że niebwyloza za dużo kart za wczesnie