Wpis z mikrobloga

Kolejny komuch, pijak i zlodziej w szeregach #dobrazmiana Pracował w Ludowym Wojsku Polskim, jego oddział strzelał do strajkujących.
UKRADŁ beczkę spirytusu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W nagrodę od #pis dostał JEDYNKĘ w Elblągu!
https://wiesci24.pl/2019/07/13/ukradl-beczke-spiritusu-zostal-jedynka-pis-w-elblagu/
#neuropa #polityka #bekazprawakow #elblag
Pobierz robert5502 - Kolejny komuch, pijak i zlodziej w szeregach #dobrazmiana Pracował w Lud...
źródło: comment_LpManvMOGLpuasXUnpc8iizfgialKonK.jpg
  • 13
@Azaajaszz @Walther00: oni z prawica maja tyle samo wspolnego co nazisci a to jest gleboka socjal-lewica, wiec od prawicy to sie odjebcie. Swiatopogladowo, to tez im w #!$%@? daleko nawet do lekkiej prawicy.
Poza tym, co to za dobieranie definicji do potrzeby?! Nie macie juz czego wymyslac lewaczki? Prawda jest taka, ze cala ta wojna po/pis, to wojna pomiedzy lewica i lewica, ba, pis jest bardziej lewicowy niz po ze swoimi
@Azaajaszz: nie myl konserwatystow z prawica (kapitalistami) - pis to konserwatywna lewica, po to liberalna lewica. Mam wiec nadzieje, ze teraz zaczniesz uzywac nazewnictwa swiadomie i poprawnie - w Polsce nie ma prawicowej partii/ugrupowania.
Mam wiec nadzieje, ze teraz zaczniesz uzywac nazewnictwa swiadomie i poprawnie


@Mecowaty: Powiedział ktoś nie mający pojęcia o pochodzeniu terminu :D

Podział prawica-lewica powstał we Francji i odnosi się do podziału w ichniejszym parlamencie w czasach rewolucji francuskiej. Po prawej stronie siedzieli arystokraci i inni tacy, optujący za utrzymaniem aktualnego porządku. Po lewej zaś siedzieli zwolennicy zmian. Cała dyskusja dotyczyła przeprowadzenia zmian w sferach społecznej i politycznej, więc światopoglądowej.

Więc tak,
jest gleboka socjal-lewica, wiec od prawicy to sie odjebcie.


@Mecowaty: wiem, że chcesz być po "dobrej" stronie barykady, a wszystkich ludzi z którymi się nie zgadzasz - wrzucić do jednego wora z tymi "złymi".
Niby proste, ale tak świat nie działa. PiS jest prawicą, są to konserwatyści balansujący między konserwowym tradycjonalizmem, a ewolucjonizmem. Socjalizm i regulacjonizm jest mocno zakorzeniony w polskiej obyczajowości.

Co więcej, PiS być może jest partią etatystyczną, ale