Wpis z mikrobloga

Chociaż technologia e-papieru kojarzy się przede wszystkim z czytnikami e-booków, coraz częściej wykorzystuje się ją również w wielu innych urządzeniach. E-papierowe monitory, tablety czy zegarki stają się powszechnie dostępne, oferując rosnącą z roku na rok funkcjonalność.

9 ciekawych urządzeń z e-papierowymi ekranami:
- Dasung Paperlike E-ink Monitor (ekran zewnętrzny)
- Dasung Not E-Reader (ekran zewnętrzny)
- Lenovo Yoga Book C930 (laptop)
- ReMarkable (tablet)
- Sony Digital Paper (tablet)
- Light Phone 2 (smartfon)
- FreeWrite Traveler (urządzenie do pisania)
- Pomera DM-30 (urządzenie do pisania)
- Gligo Watch (smartwatch)

Odnośnik do pełnego artykułu (zdjęcia i opisy): 9 ciekawych urządzeń z e-papierowymi ekranami

Czy ktoś z Was kupiłby sobie jedno z tego typu urządzeń? Co jeszcze dopisalibyście do powyżej listy?

#czytniki #technologia #telefony #komputery #zegarki #laptopy
#naczytniku <= tag do obserwowania/czarnolistowania
  • 9
@Gymski: Nie da się ukryć, że z odświeżaniem jest ogromny problem, ale na większość tych urządzeń działa ono znacznie lepiej, niż np. na czytnikach. Najnowsze monitory Dasung Paperlike mają teoretycznie prędkość odświeżania zbliżoną do normalnych ekranów LCD
@Na_Czytniku_PL: Kiedyś polowałem na SEIKO SPIRIT SDGA.

Cena była niestety nieco z d... A obecnie na ebayu ceny są zupełnie z d... Około 1000$
Problemem wykorzystania epapieru w zegarkach jest jego "powolność" i odświeżanie.
Nie nadaje się to zbytnio do wyświetlania sekundnika.
Technologia się rozwija i być może w przyszłości doczekamy się urządzeń z szybszym działaniem wyświetlaczy.
@Na_Czytniku_PL: po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam że to jest coś czego zawsze potrzebowałem! Najbardziej spodobał mi się ReMarkable. Często w terenie potrzebuję coś narysować i zapisać, a potem kreślę, przerysowuję i ogólnie wprowadzam chaos. A może jest coś lepszego?