Wpis z mikrobloga

Przygarnąłem w zeszłym tygodniu kociaka, po tym, co poczytałem, wydaje się mieć około czterech tygodni. W zeszły weekend był fajnym dzikusem, wskakiwał na mnie i próbował wspinać się po sam czubek głowy, karmiony był mlekiem bez laktozy, od czwartku też jakąś karmą whiskas dla juniora (na opakowaniu stoi 2-12 miesięcy, dla mniejszych kotków już nie było).

Do rzeczy - w tym tygodniu kotek jest jakiś osłabiony ( ͡° ʖ̯ ͡°) na początku nie było mu łatwo wskakiwać ze stopnia na stopień (gdzie wcześniej nie sprawiało mu to żadnego problemu), później przy próbie zeskoczenia na niższy stopień zaliczył fikołka. Gdy chodzi, to trzęsie się tak, jakby miał zaraz upaść. Od wczoraj od godziny gdzieś tak 22 śpi, nigdy wcześniej nie zdarzało mu się tyle spać. Niby czytam na necie, że koty to mogą spać i po 18h dziennie, ale ten nigdy tak nie miał.

Czy możliwe jest, że osłabienie wzięło się po prostu z jakiegoś nadmiernego wysiłku i teraz kociak musi sobie odespać? Do weterynarza dam radę podjechać dopiero jutro.

#koty #kot
  • 4
  • Odpowiedz
też jakąś karmą whiskas dla juniora


@Psychopathy_Red: Karmisz kota gównem i się jeszcze zastanawiasz?
Tu masz - poczytaj
https://kicikot.com/pl/lista-karm-dla-kotow-10-karm-suchych-ktore-warto-znac/
https://kicikot.com/pl/lista-karm-dla-kotow-karmy-mokre-ktore-warto-znac/

I na boga przestań kupować żarcie z supermarketu które ma 4 % produktów pochodzenia zwierzęcego - czytaj skóry, pazury, dzioby + zboża (kot to nie kura żeby pszenicę #!$%@?ć). Mięsa tam nie uświadczysz ()

I tak młode koty bardzo dużo śpią.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Psychopathy_Red: 4 tygodnie. Biwdaczek, powinien być jeszce przy mamie. Dziś jest chłodno a takie maluchy nie umieją same utrzymywać temperatury - należy dać im do kojca termofor owinięty w jakąś tkaninę,by go ogrzać bo może być wyziebiony.

Co do żywienia, to raczej jeszcze mleko jeść powinien jeżeli ma 4 tygodnieni być powoli przedstawiany na stały pokarm. I to nie krowie bez laktozy by krowie mleko zawiera zupełnie inne witaminy i mikroelementy
  • Odpowiedz