Wpis z mikrobloga

#ekstraklasa #zaglebielubin
Podsumowanie okresu przygotowawczego przed sezonem 2019/20:

W trakcie przygotowań Zagłębie rozegrało 7 spotkań towarzyskich, z których trzy wygrało, jeden zremisowało i trzy przegrało.Bilans bramkowy tych meczów to: 6:9 - strzelcy bramek: (Szysz 2, Sirk, Dąbrowski, Kopacz, Poręba). Pełne rezultaty poniżej:

1:1 z Widzewem
2:1 z FK Ústí nad Labem
0:1 z Wartą Poznań
0:1 ze Spartą Rotterdam
0:4 z vbv De Graafschap
2:1 z Górnikiem Polkowice
1:0 z Miedzią Legnica

Podsumowanie pozycja po pozycji:

Bramka: W sparingach występowało trzech bramkarzy: Forenc, Hładun oraz Bieszczad. O ile ostatni z nich, kończący w tym roku dopiero 17 lat pozostanie trzecim bramarzem, to ciężko stwierdzić kto będzie jedynką w nowym sezonie. W tym momencie bliżej jednak jest Forenc, który dostał więcej minut i zagrał w sparingu z Miedzią, który był raczej zapowiedzią składu wyjściowego.

Obrona: Tutaj zmienia się najmniej od poprzedniego sezonu, linię najpewniej tworzyć będą Kopacz, Guldan, Oko oraz Balić a w odwodzie pozostawać będzie doświadczony Dąbrowski, Szota (który doznał urazu w meczu z Polkowicami ale nie wiem czy poważnego), a dalej Jończy oraz Michał Bogacz, 18-latek który ma zastępować Dziwniela jako rezerwowy lewy obrońca, który jednak rozegrał jedynie około 90 minut łącznie w sparingach. Siła tej linii będzie jej doświadczenie i zgranie.

Pomoc: w teorii również na tej pozycji powinna zagościć stabilizacja, w klubie pozostało przecież 4 z 5 zawodników stanowiących o sile drugiej linii Zagłębia (Slisz, Starzyński, Pawłowski, Bohar). Trudno jednak spodziewać się aby wszyscy byli gotowi na pierwszą kolejkę - Pawłowski i Slisz zaliczyli niewiele minut w sparingach i mogą opuścić początek sezonu. Pierwszego prawdopodobnie zastąpi Czerwiński, a drugiego być może nieśmiertelny Tosiu. Tutaj też moje główne rozczarowanie - odszedł jeden z ważnych zawodników ze środka (Jagiełło), którego jak dotąd nikt nie zastąpił, a do pomocy sprowadzony został tylko jeden zawodnik - Saša Živec. W tej linii brakowało głębi w poprzednim sezonie, jeżeli wychowankowie nie odpalą to można będzie upatrywać tu problemu.

Atak: przyszedł Rok Sirk, ale sezon pewnie rozpocznie w pierwszym składzie Patryk Tuszyński, co patrząc po fanpagach Zagłębia w mediach społecznościowych nie wzbudziło entuzjazmu kibiców. Słaba skuteczność w sparingach nie poprawia humorów - jednak będzie duża szansa dla Szysza, który pewnie będzie miał szanse pokazać się co najmniej jako dżoker w ataku lub na skrzydle.

Przewidywany skład na 1 kolejkę (w nawiasach głębia składu): Forenc (Hładun) - Kopacz (Szota), Guldan (Dąbrowski), Oko (Jończy), Balić (Bogacz) - Czerwiński (Pawłowski), Tosik (Soszyński), Poręba (Mucha), Starzyński (Živec), Bohar (Szysz) - Tuszyński (Sirk).

Podsumowanie: Zacznijmy od pozytywów: siłą zespołu na pewno będzie zgranie, gdyż wyjściowy skład od zeszłego sezonu zmieni się nieznacznie. Jakby nie patrzeć to było dużej mierze podkładem pod sukces Piasta. No i zdecydowanie podoba mi się skład złożony w zdecydowanej większości z Polaków, zawsze wolałem chodzić na stadion dla swoich niż zagranicznych najemników :P a 17/22 w powyższym składzie to super wynik. Co do wad: brakuje jednak głębi, oczywiście podoba mi się stawianie na młodych zawodników, natomiast patrząc na skład całościowo wydaje się, że balans został trochę zaburzony. Już w poprzednim sezonie było widać problemy z jakością rezerwowych i nie wydaje się, żeby ten problem miał być rozwiązany (chyba że wielu zawodników odpali czego sobie i im życzę). To jednak prawdopodobnie ostatni sezon Pawłowskiego i Figo w klubie, więc można było pójść szerzej. W tym sezonie przewiduje jednak walkę o ósemkę i awans do niej, niestety nie sądzę, żeby coś więcej było w naszym zasięgu.

pic rel: stroje na nowy sezon (dla mnie nic specjalnego).
Pobierz kierunkowskaz - #ekstraklasa #zaglebielubin
Podsumowanie okresu przygotowawczego prz...
źródło: comment_WtC8vl1im92jCLHfbDCntScjwXvX3N2y.jpg
  • 1