Wpis z mikrobloga

Pytanie do alergików, bardziej chyba alergiczek na kosmetyki kolorowe...

Zrezygnowałyście całkowicie z makijażu czy znalazłyście jakieś dobre hipo kosmetyki do makijażu?
Jeśli tak to jakie?

W sumie każdy kosmetyk wypuszczony na rynek jest przebadany dermatologicznie, więc hipoalergiczny, ale w praktyce różnie bywa...

Do pielęgnacji używam kremu La Roche Posay Toleriane i widziałam z tej serii podkłady. Może któraś używała?

#pytanie #mirabelkopomusz #makijaz #kosmetyki #pielegnacja #alergia i trochę #zdrowie
MrsHyde - Pytanie do alergików, bardziej chyba alergiczek na kosmetyki kolorowe...

...

źródło: comment_1s5ZsA7nxFRCDwItqAedBn88ZVAhV5EM.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@MrsHyde @MrsHyde hipoalergiczny to znaczy, że ma zmienjszoną ilość alergenów, nie każdy kosmetyk jest hipoalergiczny. Również kosmetyki dla alergików mogą uczulić, jeżeli jest to duży problem to najlepiej zrobić testy alergiczne, bo wszystko może uczulić. Może to być np talk, który jest w większości produktów do makijażu
  • Odpowiedz
@MrsHyde: zmieniłam, te hipoalergiczne to ściema. Do makijażu twarzy używam podkładów mineralnych, tusz mam felicea (robi lekką pandę, ale jest spoko i nie śmierdzi jak benecos), cienie mam różne, bo i tak jak alergia na barwniki to nie dogodzisz, róż też mineralny i jak bronzer kobo wykończę to kupię mineralny i wsio. Buzia dużo ładniejsza niż jak się męczyłam, a obskoczyłam te wiszy, farmacerisy, la rosze, nawet clinique bo drogie to
  • Odpowiedz