Wpis z mikrobloga

@Raf_Alinski: "spadek bezrobocia" spójrz sobie na liczbę biernych zawodowo w Polsce. Całe to "bezrobocie" to można sobie w dupę wsadzić, metodologia tak dobrana, żeby fajnie wychodziło. Zaczyna się początek końca Polin.
  • Odpowiedz
Wykopkom to 500+ już się na łeb rzuciło. Za wszystkim złem w tym kraju stoi 500+. Dziecko wypadło przez okno? 500+, Pada grad? 500+. Mirek patrzy do lodówki i mleko skisło? 500+.

500+ ma #!$%@? do inflacji raz, że w większości swojej wartości nie tworzy pieniądza tylko go przekłada z jednej części systemu do drugiego, a dwa nawet jeśli to do całości gospodarki to jest mała kwota.

Wiece co tę inflacje żywności
  • Odpowiedz
Może chodzi o niskie dochody, które gospodarstwa domowe usiłują wykazywać żeby dostać 500plus na pierwsze dziecko?


@absoladoo: Nie tylko 500 plus. Połowa absolwentów idzie na studia, a masa studentów pobiera stypendia socjalne…
  • Odpowiedz
@vitek6: obojętnie czy 0,7%, czy 1%, czy 1,5% PKB (po rozszerzeniu ma I. dziecko), jak prawie cały ten hajs leci na konsumpcje. Czym innym jest 1% na infrastrukturę, czy 1% na służbę zdrowia, a czym innym na przejedzenie. Bo te pieniądze są przejadane w tym relatywnie biednym kraju, w którym większość ludzi przeznacza co najmniej 50% pensji na (stricte) jedzenie (nie mówiąc o opłatach zw. z bytowaniem). Przykładowo Niemcy przeznaczają
  • Odpowiedz
@kotelnica nie jest obojętnie bo to są grosze na całym rynku, które maja mały wpływ na kształtowanie się cen. Jak jest inaczej to udowodnij to ale nie rozmyślaniem na chłopski rozum i wymyślaniem idiotycznych analogii, który zupełnie nie pasują do sytuacji tylko obliczeniami.
  • Odpowiedz
@kotelnica: skoro Ty wrzucasz wykres inflacji, to ja też wrzucę, w dłuższym okresie czasu.
Przy okazji jak to było, że PiS z 500+ ma inflację na poziomie 2,6%, a Tusk bez 500+ miał na poziomie 5%?

Wykres (w wybranym okresie czasowym) można sobie sprawdzić tutaj: https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/inflacja-rdr-pol

ta inflacja 2.6% to dużo? pytam, bo się
imateapot - @kotelnica: skoro Ty wrzucasz wykres inflacji, to ja też wrzucę, w dłuższ...

źródło: comment_6NtKAO58FDrHl6VIBUZqLunGGN3PoGUN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz