Wpis z mikrobloga

Hej mireczki i mirabelki, budujemy dom i w projekcie mam, że ma on być z betonu komórkowego. Polecacie ten materiał? Dużo dobrego słyszałem też o silikatach, a niektórzy doradzają żeby się budować z pustaka ceramicznego. Nie za bardzo znam się na technologi budowy domów, także może jest tu jakiś ekspert, który mógłby cokolwiek doradzić?

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
@funky92 jak zalezy ci na ciszy to ceramika lub lepiej silikat. Jak domek pod lasem lub na wsi to beton bedzie okej. Uprzedzajac ze beton jest cieply - ocieplac i tak musisz to i to. Ceramika jest po srodku charakterystyki termicznej i akustycznej.
  • Odpowiedz
Jeżeli w projekcie tak jest to tak ma być.


@Jankes89: a gówno prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) materiały konstrukcyjne można zmieniać niemal dowolnie, to nawet nie jest traktowane jako zmiana istotna w projekcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@funky92: komórkowy łatwo się żezbi jeśli coś potem trzeba zamontować czy wywiercić, silikat jest solidny i trwały ale wywiercenie dziury pod puszkę już trudniejsze. Pustak ceramiczny lekki i wygodny ale trochę nieprzewidywalny jeśli chodzi o wiercenie itp.

Mam pustak ceramiczny i jest ok. Sylikat może lepszy ale nie chciałem kombinować już ze zmianą, budowlańcy też krzywo trochę patrzą bo znacznie więcej dźwigania, jeśli sylikat to najlepiej 18-20 a nie 25
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że materiał to właśnie można dowolnie zmieniać. Za silikatami przemawia głownie to, że ścianki są gładkie, i dużo mniej jest pieprzenia z tynkami i gładziami, są też mniejsze problemy ze spasowaniem ich. Boję się, że ekipa mi może odpieprzyć jakąś fuszerkę przy pustaku ceramicznym ale może się nie znam na tym i dlatego się tak wszystkiego obawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@funky92: nie możesz swobodnie zmieniać ponieważ materiały mają różną wytrzymałość. Jeśli chesz zmienić materiał to musisz skonsultować się z projektantem.
  • Odpowiedz
@funky92 Narozsądniejszym wyjściem jest silikat. Najlepszy mikroklimat, idzie coś powiesić na ścianie na kołku, a nie jak w ceramice wszystko lata. Beton komórkowy łatwo się kruszy. Pozatym ściany nośne z silikatu możesz sobie zrobić 18cm, będziesz mieć więcej powierzchni użytkowej przy tej samej powierzchni zabudowy niż na przykład w przypadku ceramiki.
  • Odpowiedz
@jupiter44: jaki problem wieszać w ceramice? Ja ostatnio u siostry na pustaku zuzlo-betonowym (chyba tak się to nazywa) wieszałem szafki kuchenne a kruszy się zdecydowanie bardziej niż ceramika. o czymś takim jak kotwa chemiczna słyszałeś?
  • Odpowiedz
@Andi128 Ja nie napisałem, że ceramika się kruszy. Tylko jest problem powiesić na zwykłych kołkach szybkiego montażu, jak trafisz w pustkę a nie np. pióro-wpust. Poza tym, mam wieszać szafki kuchenne na kotwie? To chyba nie o to chodzi.
  • Odpowiedz
@funky92: weźmiesz to, co jest dostępne na składzie budowlanym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to ja zdecydowałem się na beton komórkowy. Łatwiej w nim robić bruzdy na kable, które będę kładł sam.
  • Odpowiedz
@funky92: tak jak pisze @leesiuu: bierz to co masz na składach budowlanych u siebie. Zależnie od rejonu i rynku zapewne bardziej dostępne są inne materiały niż gdzieś indziej i cena inna. U mnie np w miejscowości są dwie firmy, które produkują pustaki ceramiczne i na składach jest tego pełno u nas i cena bardzo dobra. I wszyscy z tego budują bo na inne trzeba czekać albo cena wyższa dużo bardziej.
  • Odpowiedz
@Gewon: u mnie w regionie mają właśnie dużo betonu komórkowego i można go dostać w sumie od ręki. Myślałem też nad porothermem, będę więc wybierał między tymi dwoma, dzięki :)
  • Odpowiedz