Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #testowanieoprogramowania #testowanie #testing #istqb polecacie jeszcze jakieś materiały do egzaminu poziomu podstawowego (foundation level) oprócz pdfów do pobrania ze strony sjsi? Za dwa tygodnie mam egzamin, zdążyłem przeczytać sylabus z 2018 i zrobić jeden test i 22/40. Wystarczy przerobienie 3 przykładowych egzaminów z strony sjsi + przeczytanie sylabusa z 2011 by zdać czy są jeszcze jakieś ciekawe artykuły czy coś w necie?
  • 30
@mieczyslawIIIfaza: no właśnie myślałem, żeby robić 2018 ale przeczytałem info o różnicach między sylabusami i wybiorę 2011 raczej. W 2018 jest więcej pytań na poziomie k3 względem 2011, oczywiście obcięto k1. No ale robiąc dzisiaj test to się bardziej na k1 wywalałem xD
@kaaban xD no to plac prawie tysiaka za papierek potwierdzający znajomość absolutnych podstaw, które można opanować w dwa wieczory. Istqb to trzeba sobie na LinkedIn wpisać w skille, żeby wyświetlać się durnym rekruterom nie mającym pojęcia o tym, co ten papierek faktycznie za sobą niesie. Dwa pytania na rozmowie wystarczą żeby zweryfikować, czy posiadacz tego gówna, w ogóle wie i co chodzi.
@kaaban zapłaciłem, dzięki czemu zmieniłem pracę na taką w której zarabiam 1k na rękę więcej - mi inwestycja się zwróciła, mogę robić kolejne levele (wcale nie takie łatwe), a tacy jak ty mogą tylko boldupic xD
@mieczyslawIIIfaza: @max1983: @Kormas: @katarzynkaN: @kaaban: hej, zostały mi dwa dni a aktualnie próbne egzaminy mam na progu zdawalności (wczoraj 26/40 a dziś 25/40). W co lepiej więcej poświęcić pozostały czas? Czytanie sylabusa czy może słownik wyrazen zwiazanych z testowaniem wykorzystywanych w sylabusie? Ewentualnie może testy np. z getistqb.com?
@katarzynkaN: tak czytam tą grupę i nie napawa optymizmem, egzaminy te prawdziwe są trudniejsze od tych przykładowych a ja przykładowe ledwo zdaje ( ͡° ʖ̯ ͡°) W ogóle się dowiedziałem, że jeszcze ktoś organizuje te egzaminy za wyjątkiem sjsi
@bb-8: To co pisali inni - czytaj syllabus i przerabiaj testy. Możesz też brać testy z 2011 (bo te są bardzo podobne do nowych) ale musisz być świadomy różnic między syllabusami.
Może też podejść do sprawy trochę inaczej - skupić się na 1, 4, 5 rozdziale, bo za nie jest 29 punktów. Jeśli nie pracujesz w zawodzie to zupełnie odpuściłbym rozdział 6, bo może on się wydawać abstrakcyjny jeśli nie pracowałeś
@katarzynkaN: @mieczyslawIIIfaza: jest jeszcze jakaś strona z przykładowymi pytaniami poza getistqb.com i http://www.amberteam.pl/baza-pytan/? Bo na getistqb są przykładowe egzaminy ze strony sjsi (CTFLpytaniepublicznezodpowiedziami.pdf i przykladowy-egzamin-CTFL-ver-2015A.pdf) a je je już robiłem. A na amberteam jest więcej pytań niż zapewne przerobiłem ale nie ma testów po 40 pytań tylko wszystko w jednym worku. Ewentualnie jakieś próbne egzaminy spoza strony sjsi? Pocieszające jest to, że z egzaminu który