Wpis z mikrobloga

@polaq: Już tłumaczę. To wynika z tego, że pismo święte jest zanieczyszczone poglądami tłumacza. Są pisma święte w wersji naukowej gdzie każda wątpliwość i interpretacja tłumacza są wyjaśnione w przypisach. Ktoś powie, "Ale drogi poligloto @cecyl u, docencie kochaniutki, a co niby ma ten tłumacz interpretować?" a no więc są to języki w zasadzie martwe i w części z nich np. nie używa się interpunkcji. Trzeba mózg odkleić od współczesnego języka
@polaq widzisz ci debile nie potrafili odpowiedzieć, że różnica między kk a islamem jest taka, że stary testament nie jest obowiązujący a sam kościół się kilka razy reformowal by zbliżyć się do obowiązujących norm społecznych. Nie ma za co.
@ludi7123 no owszem bo w 10 przykazaniach przyznasz nie ma niczego złego. Takie bajki opowiada się na całym świecie. Chodzi mi o to, że oficjalnie ta część Biblii nie obowiązuje.
@ludi7123 w każdym kraju zasady i prawa stosowane są wybiórczo. W każdym kraju znajdziesz jakieś absurdalne przepisy :) co do religii6mi to wisi nie jestem osobą wierzącą ale pragnąłem przedstawić mój punkt widzenia.
@reddml No prawa nie powinny być stosowane wybiórczo. To zwykłe zaniedbania. A to czy przepis jest absurdalny to kwestia subiektywna, często po prostu różnica kultur, w Europie mało co nas dziwi.