Wpis z mikrobloga

@wiktorek_pl: Ciężko Bernardo nazwać PS, jak więcej spotkań zagrał jako taki box-to-box. Choć fakt, jego naturalną pozycją było prawe skrzydło, ale to co on wyczyniał w środku pola, to była jakaś magia :)
  • Odpowiedz
@wicked93: Zależy jak rozumiesz pozycje box-to-box. Dla mnie to zawodnik, który gra na całej długości i szerokości boiska i jest zawodnikiem uniwersalnym. Świetny fizycznie ale nie przeszkadza mu też piłka przy nodze. To raczej taki Ndombele idealnie się w to wpisuje. Dla mnie Bernardo na pewno box-to-boxem nie jest. Zagrał 20 spotkań w szeroko rozumianym środku i 18 na prawej stronie więc tak 50/50. Ja bym go nie przypisywał do
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Ale to co wyczyniał w środku było bardziej widoczne dla konesera taktyki, niż to co grał na prawym skrzydle, bo wiadomo, w środku trochę ciężej o "cyferki", kiedy harujesz przy pressingu jak wół. Guardiola zrobił z takiego chucherka potwora środka pola, nieustępliwego i świetnego z piłką przy nodze(coś jak Moussa Dembele z najlepszych lat)
To w takim razie określ rolę dla Bernardo, bo sam jestem ciekaw jak byś go
  • Odpowiedz
@wicked93: Ja bym go nie przypisywał do żadnej pozycji, dzisiaj piłkarze są bardzo wszechstronni a będą jeszcze bardziej. Za 10-20 lat pozycje praktycznie znikną więc nie widzę sensu żeby go jakoś szufladkować. Na pewno ja wolałbym go w środku niż na skrzydle.
  • Odpowiedz