Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czołem Miraski!

Jadę za tydzień do Odessy i mam pytanie. Gdzie wymienić złotówki na hrywny? Lepiej w Polsce w kantorze czy jednak na Ukrainie? Miałem zamiar zrobić to u nas w Polsce ale słyszałem że się nie opłaca. Jak to jest w końcu, był ktoś i może podzielić się opiniami? Jakieś przestrogi czy wskazówki dla mnie?

#ukraina #podroze #wakacje #odessa
  • 29
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Yhym, choć znowu Odessa to podobno jeden z droższych rejonów na Ukrainie. Ciekawe czy mimo wszystko i tak lepiej wymienić tam.

@szczebrzeszyn09: Czyli mówisz żeby nie wymieniać całej kasy jaką mam przeznaczoną na wyjazd od razu tylko akurat wtedy kiedy będę potrzebował? Miałem zamiar wziąć na 2 osoby na 6 dniowy pobyt Około 1800zł starczy?
  • Odpowiedz
@paczekzmaslem: Z taka kasa to mozesz szalec. Dokladnie zaluz sobie jakas wirtualna karte plac nia w restauracjach i hotelach. Kase papierowa wymieniaj stonowo po 200 PLN w ramach potrzeb. Inne karty platnicze schowaj sobie gdzies gleboko i nie chodz z nimi po miescie, tak samo jak z paszportem.
PS: za 100 Euro jestem w stanie dosc wygodnie przezyc na Ukrainie przez tydzien. Swobodnie na luzie.
  • Odpowiedz
@paczekzmaslem: Nie wiem nic o google pay ... nie kozystam nie wiem nic w temacie. Osobiscie uzywam Revolta przy platnosciach. W Revolcie raczej kozyste sa przeliczniki. Liczy sie bardziej bezpieczenstwo wlasne i kasy. Kasek fizyczna tobie ktos zabierze to masz przerabane a jak karte to sobie zablokujesz na telefonie. Revolt nie ma bezposredniego dostepu do twojego konta w banku :)
  • Odpowiedz
@paczekzmaslem: Uwazam ze we wszystkim trzeba zbalansowac. Wyplata kasy w Revolut z bankomatu jest obciazaona jakas oplata. Nie pamietam jak duza. Ale placimy w ta karta we wszelkich restauracjach, hotelach itd itp. Wszedzie tam gdzie mozna placic karta. Gotowke trzymasz sobie w hotelu lub apartamencie a w portfelu masz tylko okolo 200 PLN ktore sobie wymieniasz a placisz tam gdzie nie mozna karta. Czyli jakies tam bilety w autobisie na targu
  • Odpowiedz
Na revolt kasa w PLN tak? On sam przewalutuje mi to na hrywny mam rozumieć. Wybacz że tak dopytuje ale nigdy nie byłem na wschodzie.


@paczekzmaslem: Tak bezposrednio w locie. Placisz jak w Polsce. Jak bedzie sie pytal o walute terminal to NIGDY NIE WYBIERAJ GBP !!!!
Spoko nie mam problemu bylem dziesiatki razy ... pomieszkuje tam czasami.
  • Odpowiedz
@paczekzmaslem: W Odessie w wielu miejscach można płacić kartą, więc nie wiem czy Ci tyle tej gotówki trzeba.
Jak tam jedziesz? Jak z przesiadką to wymieniać lepiej we Lwowie nawet na dworcu niż w Odessie. Różnice nie takie duże ale są
  • Odpowiedz