Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś #polskirap którego można słuchać bez wstydu?
Dobry flow, konkretny bit (a nie jakieś biedne sample), brak auto-tune, no i przede wszystkim sensowne teksty.
Brainlety #!$%@?ą, że "rap to taka śpiewana poezja", jakoś tego nie widać.
Mam wrażenie, że są tylko dwa nurty "hehe #!$%@?ć policje mati, trudne dzieciństwo, za zioło do pierdla na 100 lat" albo "jadę złotym porsche, dziwki niosą koks".
#rap #muzyka #kiciochpyta
  • 17
@locheck:
Kawałek Gural niezbyt, w sensie wszystko jest bardzo poprawnie, nie ma się do czego przyczepić, ale w kwestii rapu muszę poczuć "to coś".
Natomiast kawałek Małpy #!$%@?, jak trzyma chociaż połowę tego poziomu we wszystkich kawałkach, to będzie co słuchać (ʘʘ)
Dobry flow, konkretny bit (a nie jakieś biedne sample), brak auto-tune, no i przede wszystkim sensowne teksty.


@RatedR: No skoro autotune ci przeszkadza to za dużo nie znajdziesz, bo tekstowo, muzycznie i technicznie nowa szkoła > stara szkoła od dawna. Co ci moge jedynie polecić z takich typowo truskulowych rzeczy to KPSN, Avi na chwile obecną. Ewentualnie z troche starszych rzeczy to Flojd/Wiro
@harnas_sv:
Rzucę okiem, dzięki. Auto-tune mi nie przeszkadza, dopóki nie jest serwowany w nadmiernych ilościach.
Np. Ładni, Smutni Ludzie swego czasu słuchałem, mimo, że refren to auto-tune.

@locheck: @JanushRybak:
Dodam jeszcze, że uwielbiam ciężkie klimaty, wręcz depresyjne.
Ładni, Smutni Ludzie swego czasu słuchałem, mimo, że refren to auto-tune.


@RatedR: No widzisz, podobał ci się refren na autotunie typa, który nie potrafi go w ogóle używać i imo brzmi ten refren tragicznie. Troche mi się wydaje, że ta twoja niechęć do AT to trochę tak dla zasady jak większości ludzi szczególnie, że wspomniałeś o Young Igim, który lata na nim najlepiej w kraju i świetnie to u niego brzmi,