Wpis z mikrobloga

Witajcie murki kochane! Lecę w tym tygodniu do #chiny i mam do Was pytanie co do płatności w tym kraju. Wiem, że płatności mobilne głównie przez wechat są tam ogromnie powszechne i na kogoś płacącego gotówką patrzy się jak na ufoludka, ale ciężko mi znaleźć informacje praktyczne dla turystów jak zacząć tak płacić, w googlach są prawie same newsy nt. tego jak to ten typ płatności jest turbopopularny i tyle :/ Macie może jakieś protipy? Z góry dziękuję () #kiciochpyta
  • 15
ale ciężko mi znaleźć informacje praktyczne dla turystów jak zacząć tak płacić

@osaaldona nie ma takiej możliwości. Żeby płacić WeChatem musisz mieć chińską kartę bankową, a żeby założyć konto w Chinach trzeba mieć Residence Permit albo przynajmniej długą wizę biznesową.
@matiwoj11 a alipay? Mam apke, zweryfikowałem się niby przez zdjęcie paszportu, chociaż chyba nie do końca. Karty dodać nie mogę, ale koleżanka z Chin mogła mi przelać pieniądze. Za 10 dni będę w Chinach to dopiero sprawdzę, ale może akurat wiesz czy nie będzie problemów z płaceniem:)
@suluf: Nie ma chinskiej wersji WeChata, Chinczycy maja te sama co kazdy inny. Jesli chodzi o to, ze "Chinczycy maja dostepny Wallet od razu po rejestracji" to "You can think of Weixin and WeChat as kind two different modes of the same app. Weixin is the default mode for people who register for the app under a Chinese phone number (+86). WeChat refers to the international mode of the app, which
@osaaldona gdzie jedziesz na exchange? :D odpisz priv jeśli nie chcesz tu ( ͡° ͜ʖ ͡°) BTW, tak jak napisano wyżej, od tego roku zaostrzyli przepisy i bez konta w banku nic nie zrobisz, chyba, że będziesz dawać w łapę gotówkę a jakiś dżongłoren ci po prostu zrobi przelew na "balance" czyli taki a la portfel na WeChacie. Myślę, że tak to można obejść bez konieczności chińskiego banku