Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bArrek: ogolnie bardziej bym to zwalil na efekt pawlova niz na alkoholizm. Spotkanie z tymi ziomkami kojarzy Ci sie z piwkiem wiec kupujesz piwko.
  • Odpowiedz
pytam - bez złośliwości - bo wiem, że uzależnieniem fizycznym w parze przy alkoholu idzie i psychiczne, dużo cięższe do zwalczenia
  • Odpowiedz
@Hjuman: To że ktoś lubi smak piwa, nie oznacza że jest alkoholikiem.
Jak strzeli sobie codziennie piwko na lepszy sen, czy musi chociaż raz w tygodniu się napić, to może to być wstęp do alkoholizmu.
Piwo bezalkoholowe nie dostarcza podstawy alkoholizmu, czyli alkoholu.
Nie da się tego zastąpić efektem "placebo".
A z rzeczy praktycznych.
Jak widzę się ze znajomymi w pubie i jestem zmotoryzowany, to zazwyczaj jest to jedyny napój bez
  • Odpowiedz
@Prism2772: to skąd taki wzrost konsumpcji tego napoju w Polsce. Moda? Wiem, że to nie ma alkoholu i organizmu nie oszukasz. Na tym poziomie, gdzie organizm domaga się swojego, już nie masz szans z alkoholizmem i musisz #!$%@?ąć coś z procentami, ale na poziomie wstępu, początkującym, czy to nie może być tak, że już oszukujesz swój mózg, pijąc to piwo?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hjuman: piwo bezalkoholowe jest popularne bo ma smak a nie ma procentu, szok są na tej ziemi ludzie którzy lubią smak czegoś bez konieczności rezygnacji z wielu rzeczy
  • Odpowiedz
@Hjuman: piłam w ciąży, piję teraz bo karmię piersią. Dlaczego? Po 1. lubię smak piwa po 2. zimniutkie piwo bardzo orzeźwia 3. słód jęczmienny jest dobry na laktację.
  • Odpowiedz
to skąd taki wzrost konsumpcji tego napoju w Polsce. Moda? Wiem, że to nie ma alkoholu i organizmu nie oszukasz.


@Hjuman:
1Trochę moda. Ja tam wolę wypić bezalkoholowe (nawet zwykłe) od coli.
2. Dużo jest gazowanych radlerów 0%, smakowo nie ma to nic wspólnego z piwem, smakuje jak lemoniada - dziewczyny lubią to pić.
3. Pojawiły się piwa bezalkoholowe/niskoalkoholowe które po prostu mi smakują (Miłosław IPA Bezalkoholowe, Kormoran 1 na 100)
  • Odpowiedz
@Hjuman Bo jest smaczne, i nie upaja. Względem coli czy soków nie jest też po prostu okropnie słodkie, i też zazwyczaj 2x mnie kaloryczne. Fun fact: często piwo bezalko 0,33 jest tańsze niż cola 0,25 (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
szok są na tej ziemi ludzie którzy lubią smak czegoś bez konieczności rezygnacji z wielu rzeczy


@steemm: możesz jaśniej, tzn te wiele rzeczy, i dla kogo to szok
bo jak dla mnie teraz napisałeś, że tak ktoś tak lubi smak piwa, że nie może (nie umie?) z niego zrezygnować, więc podaje zastępczy napój o jego smaku, tylko żeby dostarczyć organizmowi substytutu
  • Odpowiedz
@steemm: jestem chaotyczny, fakt, ale po prostu nie zrozumiałem, co chciałeś napisać? poprosiłem o jakieś inne sformułowanie, a ty mi tu z logiką wyjeżdżasz. nie chcesz inaczej odpowiedzieć, nie odpowiadaj i tyle, dziękuję za poprzedni wpis.
  • Odpowiedz
@bArrek jak nie pić to nie wychodzę ze znajomymi, wybierz jedno, albo pijesz albo nie wychodzisz ze znajomymi, jaki jest sens wychodzenia ze znajomymi nie pijąc? Będziesz im fotki robił czy ich rozwoził? Taxi istnieje i autobusy kursują to niech sobie wracają, dlaczego ty masz na tym tracić? Bez sensu
  • Odpowiedz
@atrax15: żeby pogadać. Nie jestem zjebem nie robię zdjęć i filmów jak się znajomi napiją xD wiadomo jak ma być impreza, że wóda się leje to nie idę, ale jak wychodzimy na jakieś ploty przy piwku to idę nawet na trzeźwo ;P
  • Odpowiedz