Wpis z mikrobloga

Czy mając 628 punktów rekrutacyjnych mam szansę się dostać na #agh na automatykę i robotykę,informatykę, elktrotechnike, elektronikę, elektronikę i telekomunikacje, cyberbezpieczenstwo, energetyke, mechanike i budowe maszyn, mechatronike lub teleinformatyke? Jeśli ktoś ma progi punktowe z poprzedniego roku, to bylbym bardzo wdzięczny.
#agh #studia #krakow
  • 39
@Lecimy_koko: gdzieś miałem, ale co ci po nich jak od tego roku wskaźnik jest liczony w zupełnie inny sposób, więc najprawdopodobniej będzie się miał nijak do tego jakie progi będą w tym roku. Nie wspominając o tym że cyberbezpieczeństwo otwierają dopiero od tego roku.

Mogę ci powiedzieć tylko tyle, że na dostanie się na informatykę bym nie liczył.
@Lecimy_koko: Jeżeli na agh wciąż obowiązuje ten system, gdzie podczas rekrutacji ustawiasz sobie kolejność kierunków na które chcesz się dostać i jako pierwszy kierunek ustawiłeś sobie automatykę, to na wiele bym nie liczył ¯\_(ツ)_/¯
@Lecimy_koko: Na jakikolwiek kierunek na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej masz znikome szanse na dostanie się. Chyba, że w jakiejś kolejnej rekrutacji, jeśli zostanie coś miejsc.
@vasper: na politechnice już złożyłem na automatykę i robotyke oraz elektrotechnikę. Słyszałem wiele negatywnych opinii o tej uczelni i już tak w kropce jestem czy lepiej wybrać taką budowe maszyn lub energetykę na AGH, czy może lepiej #air bądź elektrotechnika na politechnice?
@Lecimy_koko: Pod względem nauczania te dwie uczelnie nie różnią się praktycznie niczym. Jakieś różnice mogą pojawić się ewentualnie w jakości laboratoriów i sprzętu tam dostępnego, dostępności materiałów dydaktycznych itp. Na agh-u funkcjonuje też więcej kół naukowych i innych organizacji studenckich, obiekty sportowe też mają lepsze.
I w jednej i w drugiej uczelni trafisz na stare kanalie w postaci wykładowców, albo młodych karierowiczów, którzy będą gnębić studentów...
Ja bym bez wahania wybrał
@Lecimy_koko: No oczywiście, bo kandydaci sami windują te progi. Im więcej osób będzie chciało dostać się na konkretny kierunek, tym progi będą wyższe, żeby odsiać jak największą liczbę osób. AGH przez lata wyrobiło sobie taką renomę, że innym uczelniom ciężko z czymś takim konkurować.