Wpis z mikrobloga

tak. w końcu skompletowalismy piękny zestaw do kawy o którym marzylismy ( ͡ ͜ʖ ͡)
La Pavoni Europiccola i młynek Sage Dose Control.
manualne, dzwigniowe espresso, piękna crema, cudownie sproszkowane ziarno i kawa z łódzkiej palarnii Instytut Kawy.

Nie. kawa z automatu nie smakuje tak samo.
Tak. kawa z takiego zestawu z odrobiną wiedzy i praktyki to codzienne przeniesienie do małej kawiarni we Włoszech.
Czy warto? nie wiem, drogo! na pewno nie opłaca się finansowo, ale każdy ma czasem jakiegoś zajoba, hobby, nie ma na co wydać nadwyżki. Możliwość wpływania na smak kawy, bawienia się tym i doświadczenia ekstrakcji smaku to daje największą satysfakcję ( )

#kawa #espresso #wlochy
ShpxLbh - tak. w końcu skompletowalismy piękny zestaw do kawy o którym marzylismy (⌐ ...

źródło: comment_xqW4HfDcheRFhhWvPKQ0eXMDDuvC4Vgi.jpg

Pobierz
  • 15
@Plysiek: najtaniej na świecie xd przyjaciele kawy, jakaś Litewska firma z oddziałem w Polsce, słaby asortyment moim zdaniem ale ten młynek mieli najtaniej, nawet jakbym sprowadzał z UK, amazon, lub USA to żadna różnica 10-20 zł, a czas 4-6 dni i możliwe cło.
Młynek 779 zł. zawsze się śmiałem z tych cen za głupi młynek ;) ale no cóż. to coś to pieprzony majstersztyk, mielonka z tego wychodzi tak równa, tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShpxLbh: jeszcze co do hipsterskiej kawy to wydaje mi się że taka za 25zl/250g jest wystarczająca pod espresso. Te wszystkie super duper drogie kawy są raczej pod przelew. W przelewie rzeczywiście może być czuć różnice w jakości, w espresso nie jestem tego pewien albo nie mam aż tak dobrze wyrobionego smaku. Do mleka to już w ogóle droższe to bezsens.
@Wygryw_z_wyboru 2300 PLN ¯_(ツ)_/¯
zegarek i mała waga pod filiżanka, ratio ekstrakcji 2:1, 10 sekund pre infuzji w kolbie bez ciśnienia i 20-25sekund max ekstrakcji pod ciśnieniem. jeszcze nie zamontowalem sobie termometru i manometru na grupie wtedy będę miał na tip top parametry :) ale udaje mi się już strzelić perfekcyjnego shota bez całego ogarniania wagi i czasu.
może teraz jak mam dobry młynek to będę próbował w domu robić przelew :)
@wyrrrrwaaaa: w tej cenie nie sądzę żeby było coś fajniejszego. jest malutki zgrabny, jakościowo sztos, nic nie trzeszczy. Mieli bardzo równo i bardzo drobno, zrobiłem raz na 0, to wyszedł pył jak #!$%@?... rozdziałka jest bardzo duża więc można się bawić, tylko kawy szkoda wywalać więc troche to trwa :) ustawia się grubość oraz czas mielenia na podstawie wagi i tak sobie zostaje. Potem tylko podstawiasz kolbę, klikasz start i idzie
@ShpxLbh: Hej, jak oceniasz ekspres po kolejnych 2 latach używania?:D Zmieniłbyś na coś innego, czy może zmieniłeś?

Pytam, bo zastanawiam się, szukam i obecnie waham się pomiędzy dźwignią, a jakimś kolbowym w nieco wyższej cenie.

PS od kilku tyg. używam kawiarki i mam ochotę na więcej( ͡° ͜ʖ ͡°)
@settembrini777: heheheh

ok. no to niezły powrót do przeszłości..
ogólnie mam nadalten młynek od sage oraz la pavoni europiccola.

młynek sage? - ogólnie porażka po pół roku rozpoczęła się bajlando, w środku jest tak zwany repeller, który zmieloną kawę przesuwa do wyjścia z młynka, zrobiony jest on z gówno plastiku który ściera się mega szybko, przez co zmielona drobna kawa zbija się w grudy twarde tak że blokuje się młynek.
@ShpxLbh: Thx za obszerną odpowiedź;)

To teraz zastanawiam się czy i młynka nie będzie trzeba zmienić... Bo swój dorwałem gdy jeszcze piłem lurę zalewajkę i po prostu spytałem na forum o najtańszy sensowny młynek z żarnami i to mi poradzili - ale jak na razie do kawiarki jest elegancki;)

Kurde, tą konserwacją nieco mnie zdziwiłeś, bo myślałem, że to prosty sprzęt który działa i już, ew. że trzeba po latach wymienić
s.....7 - @ShpxLbh: Thx za obszerną odpowiedź;) 

To teraz zastanawiam się czy i mł...

źródło: comment_163092989800Jw5hY7a6Wrfj9tDuX9Vw.jpg

Pobierz
@settembrini777:

no może przesadziłem, pierwsze smarowanie miałem po około 8 miesiącach, ale teraz z przyzwyczajenia robie to tak co 3 miesiąće około, lepiej dźwignia chodzi ;)

Włączam go timerem około 20 minut przed robieniem kawy, ew. 5-10 minut i co kilka minut po nagrzaniu ruszam dźwignią żeby nagrzać grupę.
Grupa jest nagrzana jak dotkniesz palcem i w #!$%@? parzy lub mokrym palcem i zaskwierczy xd nie da się mierzyć temperatury dokładnie