Wpis z mikrobloga

Skonczyłem testy #intel #nuc z #i5 (NUC8i5BEH2 na pokładzie jako maszyny do #programowanie i generalnie jako komputerka do używania na co dzień. Małe podsumowanie na Reddicie -> TL;TR: ogólnie bardzo fajny sprzęt i szczerze polecam jeśli ktoś ma dośc laptopów czy do pracy czy do zwykłego klikania. Cichy i wydajny (testowałem wersję z i5-8259U i 16GB ramu oraz dyskiem NVME). Teraz pora na testy NUC8 z i7-8559U na pokładzie, ale już widzę że aż tak fajnie to niestety nie będzie - thermal throttling boli mocno już na starcie. Dodatkowo mam problemy żeby uciszyć wiatrak używając custom profile w BIOSie (nie działa to wcale). Mocno szkoda. Zobaczymy za dwa tygodnie, jak testy się skończą ale już teraz mogę przewidywać że powyżej i5 to miłośnicy ciszy sięgać nie powinni, niemniej i5-8259U to wciąż 4-core więc raczej daje rade i tak - strata nie powinna byc zauważalna. Zaoszczędzone cebuliony można wydać na RAM albo pojemniejszy dysk NVME.

Jeśli moje posty Cię zainteresowały, obserwuj tag #marcinorlowski
MarcinOrlowski - Skonczyłem testy #Intel #NUC z #i5 (NUC8i5BEH2 na pokładzie jako mas...

źródło: comment_DMdsh7RLFkOh7DRRX2bTaMLkbJ4bylZJ.jpg

Pobierz
  • 13
@devopsiarz: tak, ale to i7. Wersja z i5-8259U jest super. Aktualnie nie widze powodu żeby patrzeć nawet na NUC z i7. Nawet jesli jestes power userem to i tak większośc czasu komp czeka na Ciebie. i5-8259U daje bardzo dobrze rade i się nie grzeje, wiec NUC nie kręci wiatrakiem wcale.
@Verbatino: oczywiście że poskładasz kompa wydajniejszego za mniej kasy. Ale to pudełko ma raptem 11x11 cm. Jak musisz to możesz zabrać gdzie chcesz (kwestia klawiatury i myszki i ekranu to żaden problem) a nie jest to laptop. Dla mnie to ogromna zaleta. Szczerze mam dośc laptopów i na wszystkich kontraktach wymagam stacjonarnego kompa do pracy. Dzięki czemu jak kończę prace to wychodzę i koniec. Do jutra. A brak wydajnej grafiki mnie
@Verbatino: Bardzo możliwe. Z tymi które wymieniłeś nie miałem doświaczeń, więc możliwe że też są fajne. Jeśli masz - potestuj i zrób jakiś raport. Póki co NUC daje radę po moich testach a cena jest również akceptowalna. Szanuję swój czas przy tym. Jeśli ktoś mi da alternatywę dla NUC do testów to będe mógł się wypowiedzieć szerzej. Póki co NUC jest OK.
@MarcinOrlowski: Niekoniecznie. Przeważnie do takiego wypożyczenia wystarczy informacja, że sprzęt będzie testowany w firmie z branży lub potrzebne jest przetestowanie takiego sprzętu do jakiegoś rozwiązania, etc. Z doświadczenia wiem, że raczej nikt nie robi problemów z demówkami. Produkty testowe nie służą wyłącznie do reklamy na YT, blogach, portalach, wystawach, etc. Producenci bardzo często użyczają demówek firmom bo często to właśnie one budują sprzedaż i wizerunek. Także to żaden problem. Jedynie problemem