Wpis z mikrobloga

Jednak windows 10 jest lepszy od 7ki czy 8.1

postawiłem na ssd, zaktualizowałem wszystko, wyłączyłem defendera, wyłączyłem windows update, wyłączyłem kontrole zdalną, poustawiałem firewalla [simple wall bo lekki i fajny] poinstalowałem programy, od tygodnia testuje, jest szybko, nie ma zwiech, szybko się usypia, szybko wstaje, szybko się uruchamia, aplikacje nie powodują problemu, co zabawne king stone office aka wsp office 2019 zdaje się że jest lepszy od libre do podstawowych zadań domowych, przeglądarki odżyły, generalnie to nie widzę u siebie nic do czego można się przyczepić

kurde, jednak to jest taka wygoda przy laptopie że to wszystko jest już spasowane co nie? chciałbym by lapki były bardziej modyfikowalne, przydała by się jakaś unifikacja

#windows10 #pcmasterrace
  • 10
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: dla mnie 10 jest spoko pod względem szukania sterowników, klikam żeby sam znalazł i stery których szukałem godzinami na 7 i 8.1 same wskakują. Nie działał mi czytnik linii papilarnych w starym HP. Tutaj sam sobie znalazł sterownik i działa :) 10 na początku była tragedią ale poprawili ją dość dobrze.
  • Odpowiedz
@johnmorra mi się podobają małe usprawnienia - przeciągnięcie okna w prawy górny róg w Windows 7 dawalo okno aplikacji na połowę ekranu, w Windows 10 na ćwierć, więc nie trzeba ręcznie tego ustawiać.

Screeny bez ustawiania robię szybko wciskając Win+Shift+S i zaznaczając fragment ekranu, w Windows 7 to nie działało.

I tak dalej, kilka innych bajerów by się znalazło.
  • Odpowiedz
@chrup no to co opisales samemu mozna ustawić w pare sekund ;) . Do screenow polecam maly programik sharex który po nacisnieciu jakiego chcesz klawisza wysyla ci od razu screen albo jakas czesc ekranu na hostingi i kopiuje link do schowka :)
  • Odpowiedz
@johnmorra no niby tak, ale tutaj mam wszystko domyślnie i nie trzeba nic ustawiać ;) jak się kilka takich drobnostek nazbiera, to nazbiera się też trochę czasu do poświęcenia, zeby to wszystko ustawić ;)
  • Odpowiedz
@johnmorra: 10ka domyślnie ma więcej udogodnień i łat i zabezpieczeń, plus jest najnowsza i odczuwalnie szybsza od g0wno 7ki, zapoznaj się bo nawet jeśli kwestią dyskusyjną jest zero day to na 10tce nie trzeba się bawić w antywirusy bo system jest domyslnie utwardzony i umożliwia dalsze utwardzanie, do tego doszedł sandbox jako mini lekka maszyna wirtualna : 3

w sumie to nie wiem czy to nie mój pomysł bo swego czasu
  • Odpowiedz