Wpis z mikrobloga

@karololo: 6 Degrees Of Freedom, to jest argument. Bez tego VR nie istnieje.

Telefonowy VR to zabawka (w tym także Gear VR) po której ludzie wyrabiają sobie złą opinie że tak wygląda VR i im się odechciewa. Jeżeli chcesz VR bez PC to masz Questa.

Nie używałeś Headsetu z kontrolerami i 6DoF? Nie używałeś VR. To jest właśnie ta magia gdzie możesz chodzić, schylać się, łapać za wszystko, wychylać zza winkla.
@Destroyer98: Co do tylko filmów to niestety nic nie polece bo nie znam się na tym cardboardowym rynku, pamiętaj jednak że to nie będzie żadne VR a bardziej zastąpienie projektora. Jeżeli Ci się nie spodoba to nie zrażaj się do VR bo to nie jest żaden VR.

Ja bym się skupił na tym aby soczewki były spoko bo nic więcej szczególnego tam z krytycznych funkcjonalności raczej nie ma (może jeszcze ergonomia),
Ja bym brał Oculus Questa, ale mnie nie stać, jeśli chodzi o regularne użytkowanie to GearVR nadaje się tylko do oglądania filmów i nic więcej, z reszty mobilnych gogli chyba bym nic nie polecił, ale nie testowałem za bardzo, po prostu samsung ma chyba jako jedyny dedykowane gogle do dedykowanego telefonu i to zapewnia dobre zgranie parametrów wyświetlanego obrazu.
@Destroyer98: Windows Mixed Reality z UK ew. Allegro, albo Oculus Go, brak pamięci na tym drugim możesz rekompensować serwerem plików po Sambie (polecam gotowy serwer NAS, ja korzystam z lokalnego serwera na Linuxie, ew. udostępnianie ze stacjonarki/lapka), są do tego odpowiednie odtwarzacze pamięci jak Pigasus VR player ;)

Sam mam ~200GB filmów na VR które po prostu by się nie zmieściły na Go/Quest ( ͡° ͜ʖ ͡°)