Wpis z mikrobloga

Używał ktoś z was stałego filtra ND, a najlepiej ND1000 z aliexpress lub innych podobnych portali i mógłby coś polecić coś konkretnego? Oczywiście w rozsądnych pieniądzach. Nie chcę płacić kilkuset złotych np. za Hoya, a zdjęcia robię bardziej amatorsko. Pytam z tego względu, że kupiłem ichniejszy filtr ND, regulowany i według jakiś tam kalkulatorów w ogóle nie trzyma wartości.

#fotografia #aliexpress #nikon #canon #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
@Kubaa001: niestety nie znam się na tym ali, ale kupiłem tera uv jeden 86mm marumi używany za 140zł, a nowy chyba 200, oraz jeden właśnie 86mm przyszedł z ali tam za 40zł chyba i gołym okiem widzę różnicę w jakości :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@repunch: Trochę nie mój budżet jednak. Kupiłem ostatnio regulowany ND z Chin, ale wartości ma jakieś pomieszane. Na pewno nie odbiera tyle światła ile powinien tzn. nie działa według kalkulatorów do tych filtrów.
  • Odpowiedz
@Kubaa001: @repunch: do poważnej fotografii fadery (regulowane ND) się nie nadają, wystarczy zrozumieć jak działają i znać podstawy fizyki. mam filtr hoya nd 400 i jest w pytkę, nie wiem czy warto oszczędzać na filtrach. szkło, które widać na zdjęciach jest nieakceptowalne
  • Odpowiedz