Wpis z mikrobloga

Może obrażę tym pytaniem prawdziwych fanów, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega fenomen serialu
#chlopakizbarakow ?

Obejrzałem pierwsze 3 odcinki i wygląda to na leniwy doku-serial o white-trashach.

Czy to jest jeden z tych seriali, który "spokojnie, zaraz się rozkręci"?

Czy całe 12 sezonów jest w tym klimacie, są sezony lepsze, gorsze, pojawia się jakaś fabuła dłuższa niż 1 odcinek?

Czy ten serial jest o czymś więcej niż byciu nierobem i uprawianiu zioła oraz wiecznych próbach wyjścia z tego?
  • 15
@Hahazard: Chyba chodziło mu o ten z 2005(czy który tam rok), tak myślę. Osobiście pochłonąłem 7 sezonów w 3 dni, potem netflixowe trochę męczyłem, spin offy też. Kocham ten serial i w sumie niektóre sezony kilka razy widziałem(netflixowe 2 razy)... ale dopiero jakiś czas temu obejrzałem Trailer Park Boys z 99' i to nie jest to samo, niekanoniczne, dużo osób ostrzegało, że można znielubić "chłopaków" i to jest prawda, Julian jest
@Hahazard: Nie wiem jak to określić, no na pewno serial potem nie porusza za nic tak poważnych tematów jak czasem zalatuje w pierwszych dwóch sezonach :D Beka goni bekę, nawet jak próbują być "poważni". Dlatego sezony 3-7 są najlepsze... bo od 8 sezonu netflix ich przejął i tam to do końca na pierwszym miejscu jest fabuła. Nie jest to złe, ale na pewno widać zmianę priorytetów i wtedy człowiek dostrzega, co
@Hahazard: A, pytanko, w jakiej wersji oglądasz? Odwieczna walka - lektor vs napisy, osobiście obejrzałem kilka razy z lektorem, próbowałem raz z napisami, ale jednak Walentowicz tak dodaje swojego klimatu, że naprawdę wydaję mi się, że to koniec końców lepsza wersja dla nas :D Jakby trochę przekształcona na polskie realia.

(Walentowicz jak coś to ten lektor z Comedy Central, bo na netflixie był taki lewy opór)
@Hahazard: A wracając do tematu filmu to w końcu oglądać przed serialem czy nie? Bo pierwsze odcinki serialu są z 2001, a film z 2006, więc pytanie czy nie ma tam spojlerów czy to jest po prostu jakby prequel do tego co dzieje się w serialu?
@Hahazard: Jak najbardziej serial oglądaj, ja sam jeszcze tego filmu nie obejrzałem z 2006, tzn pierwsze 30minut jakoś i to już całkowicie co innego, bo takie bardziej właśnie "filmowe". Nie ma tego klimatu.

1-7 sezony, potem obczaj specjale, czyli xmass special i say goodbye(choć niekoniecznie trzeba i taki średni), oba są na netflixie. Jak będziesz chciał coś dalej, to potem netflixowe sezony wraz do bajki, a potem spin off europa i
@Hahazard: Choć co do xmass, możesz go w każdej chwili obejrzeć, ale to jak już to najlepiej przynajmniej po trzecim sezonie. To jest prequel kanoniczny(raczej). Reszta z tego co się orientuję nie ma większego znaczenia w serialu(poza jakimś nawiązaniem do filmu don't legalize it w netflixowym sezonie jakimś).