Wpis z mikrobloga

#lewackalogika #truelolcontent #szumlewiczcontent

Przemyślenia młodego socjalisty, nie jestem pewien czy to trolling czy serio.

likwidacja ZUS i emerytur co w teorii ma skłonić ludzi do oszczędzania (...) Teoria ok, tylko że przy obecnej płacy i cenach większość ludzi żyje od wypłaty do wypłaty i o jakimkolwiek oszczędzaniu nie ma mowy.

Sam o sobie pisze:

18, niepełna plastyczna na niechlubnym dla mnie kierunku reklama, z hobby malarz, animator, kontynuator socrealizmu (...) pasjonat ZSRRu, (...) Aktualnie mieszkam z rodzicami i dziadkami (byli partyjniakami, dotąd są przy kasie i sporo na mnie wpłynęli, rodzice się zbuntowali i teraz są czcicielami Tuska). Nie prowadziłem nigdy firmy :)

Jak ktoś ma za dużo czasu to polecam cały wątek, jest moc.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rineo: Ja bym mu strzelił bana wielkiego jak stąd do Władywostoku. Nie chce mi się prostować tych bredni gimbolewaków, a powinien poczuć, że takie poglądy nie są dobrze widziane w towarzystwie myślących ludzi.
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: wiesz, w przeciwieństwie do różnych wykopowych gwiazdeczek nie wygląda na zwykłego głąba, tylko raczej na młodego idealistę. Komunizm w teorii jest świetnym systemem, więc młodzi się łapią - warto mu chyba podsunąć kilka wątpliwości :)
  • Odpowiedz
przez Twój wpis zacząłem z nim dyskusję :)


@rineo: I przy okazji ładnie go zmasakrowałeś ;) O dyskusji raczej nie może być mowy bo socjaliści nie mają żadnych argumentów a rzucanie hasłami to nie dyskusja.
  • Odpowiedz
  • 4
@rineo: sam w watku tez #!$%@?, bo nie ma na polskim rynku ubezpieczenia, ktore obejmuje tyle co NFZ (a przynajmniej nikt z powtarzajacych te bzdure nigdy nie znalazl). Jakosc podstawowych uslug jest nieporownywalna, ale jak Ci sie rak przytrafi to najwyzej skierowanie do publicznego szpitala dostaniesz ...
  • Odpowiedz
@Yahoo_: A wiesz dlaczego? Bo nie ma takiego zapotrzebowania. Trudno jest konkurować z państwowym monopolistą, który zawsze ma uprzywilejowaną pozycję i nie liczy się z kosztami. Zlikwiduj NFZ i w ciągu miesiąca na runku pojawi się kilku ubezpieczycieli konkurujących ze sobą.
  • Odpowiedz
  • 3
@LibertyPrime: nie twierdze, ze nie :) ale wcale nie jestem przekonany, ze byloby taniej (zakladajac analogiczny zakres uslug). Poza tym ja po prostu pietnuje powtarzajace sie klamstwo, ze prywatne ubezpieczenia za polowe stawki ZUSu obejmuja wszystko i to jeszcze w cudownych warunkach. Te stawki sa takie, bo w przypadku przewleklych, drogich chorob wysylaja Cie do panstwowego szpitala.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: staram się jak mogę :)

@Yahoo_: choćby mbank zapewnia mi wszystko czego potrzebuję, na jakość usług też nie narzekam. Ubezpieczenia od ciężkich chorób też by się znalazły, przy czym jak zauważył @LibertyPrime nie ma zapotrzebowania bo jest monopol.

wcale nie jestem
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Wszystko fajnie, tylko w Polsce to nie przejdzie. Polacy nie są cywilizowanym narodem, który zrozumie, że trzeba się ubezpieczyć. Bo lepiej później płakać o kasę "od państwa". Patrz - powodzie.

to jest marksista-socjalista


@rineo: Kto? Orban czy Ryu?
  • Odpowiedz
Wszystko fajnie, tylko w Polsce to nie przejdzie. Polacy nie są cywilizowanym narodem, który zrozumie, że trzeba się ubezpieczyć. Bo lepiej później płakać o kasę "od państwa". Patrz - powodzie.


@Farrahan: Wiem, że nie przejdzie ale pomarzyć można.
  • Odpowiedz
@Farrahan: nie, bohater tego wpisu, zresztą sam o sobie tak pisze. @Ryu oceniam na "społeczną gospodarkę rynkową" więc nie jest jakoś tragicznie no i w przeciwieństwie do gwiazdeczek używa argumentów co cenię. Orban to taki pół na pół, ze wskazaniem na PiS :)

Czy w Polsce nie przejdzie? W tym pokoleniu pewnie nie, ludzie się przyzwyczaili że państwo "daje" i ciężko zrozumieć że NFZ nie jest za darmo. Ale
  • Odpowiedz
(byli partyjniakami, dotąd są przy kasie i sporo na mnie wpłynęli, rodzice się zbuntowali i teraz są czcicielami Tuska). Nie prowadziłem nigdy firmy :)


@rineo: przecież to brzmi jak trolling... Do tego nie znam nikogo kto byłby pasjonatom socrealizmu, szczególnie jak ktoś lubi sztukę...
  • Odpowiedz