Wpis z mikrobloga

Kolejne zdjęcie niezwykłego odkrycia spod Wolsztyńskiego molo - zagadka wyjaśniona.... jest nim rosyjskie działko automatyczne WJa-23 kalibru 23 mm skonstruowane jako pokładowe uzbrojenie strzeleckie samolotów Ił-2, wprowadzone do uzbrojenia w 1941 roku. fot. Wolsztyn112

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#militaria #iiwojnaswiatowa #2wojnaswiatowa #bron #gunboners #poszukiwacze #wykrywaczmetalu #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #wydarzenia #wolsztyn
Zwiadowca_Historii - Kolejne zdjęcie niezwykłego odkrycia spod Wolsztyńskiego molo - ...

źródło: comment_Zub7HilIsMxoyrRh8p3aaWgMp0YbTlqH.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Zwiadowca_Historii: Qrde, właśnie od samego początku się zastanawiałem co to za broń. Wiedziałem, że to wersja lotnicza ale szczerze obstawiałem najpierw lotniczy Browning M2 a potem niemieckie działko lotnicze 20 mm :P
  • Odpowiedz
@RM_PL: akurat gabaryty amunicji, lufy i całej broni z góry wykluczały Browninga, bo to z grubsza 2 razy mniejsza broń.
MG151/20 to już bliżej, choć amunicja niepodobna i nadal sporo krótsza to konstrukcja i bardziej kompaktowa.

Ja powiem wprost - sam nie miałem pojęcia, co to jest, mogło to być cokolwiek od Szwak (nie wiedziałem, jak wygląda amunicja do tego działka i nie sprawdziłem tego) wzwyż, ale potem pomyślałem "a co
Pantokrator - @RM_PL: akurat gabaryty amunicji, lufy i całej broni z góry wykluczały ...

źródło: comment_9M0tj9qbySLDh8aOzia5ntdVEJZNj0GA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Taka dość "naga" konstrukcja od razu skojarzyła mi się z bronią lotniczą. Co do M2 to potem przejrzałem zdjęcia to nawet wielkość i kształt samej broni się nie zgadzały. Ale jeśli mam być szczery to najlepszy sposób aby się nauczyć czegoś nowego. W końcu po to popełniamy błędy :)

Mi szczerze nawet nie przyszło do głowy, że to działko radzieckie. A co w kwestii kompromitacji - chłopie, to nie jest
  • Odpowiedz