Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki pijcie ze mną kompot, skończyłam studia i jestem stomatologiem! Sama nie wierzyłam, że mi się uda i dalej do końca to do mnie nie dotarło, także chwalę się, bo jestem z siebie bardzo dumna (ʘʘ)

#chwalesie #wygryw #studbaza
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SkrytyZolw Gratuluję !! Wróć proszę, po specjalizacji do kraju!! To na pewno był ciężki czas. Powiedz, ile może wynieść Cię inwestycja w wyposażenie swojego wymarzonego gabinetu ?Ja za każdą wizytę u stomatologa place 250zl bez różnicy czy wizyta trwa 10minit czy 40 :)
Czy to prawda, że dentyści mają łatwiej w wzięciu wysokich kredytów ?
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Ty Mutancie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@lesniok: dziękuję! Obiecuję, że wrócę, na pewno chcę w kraju wychować dzieci. Był ciężki, trochę opisywałam wyzej. Powiem szczerze, że dokładnie nie wiem, bo na studiach takich rzeczy nie uczą. Biorąc pod uwagę, że teraz każdy gabinet powinien mieć aparat RTG, to spokojnie 500-700 000 można liczyć (ale czynników jest tak wiele, że ciężko mi powiedzieć, można
  • Odpowiedz
@peralta: na stażu dostajemy pensje stażysty 2450 zł brutto, a jak się dogadasz z pracodawcą to możesz też dostawać procent od zabiegów prywatnych.

Natomiast po stażu to już jest bardzo zróżnicowana kwestia. To zależy od miasta, od tego jak się ustawisz, ile pracujesz, czy zrobiłeś jakieś kursy. To mogą być 3000zł, a może być 8000zł. Stomatolog bez specjalizacji zarabia średnio około 5000zł.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: jak oceniasz, jaki jest koszt materiału na jedną plombę w zębie? Dla mnie to absurdalne że za byle ubytek liczą sobie po 100 zł i zastanawiam się ile z tego to materiał.
  • Odpowiedz
@Maslo_Z_Chlebem: pisałam już koledze wyżej, koszt takiego wypełnienia to nie jest tylko materiał i wynagrodzenie lekarza, do tego dochodzi jeszcze asystentka, ubezpieczenie, koszty prowadzenia dokumentacji, coraz częściej wchodzi to też koszt prawnika (tak to jest, jak pacjenci zaczynają być roszczeniowi), koszty sterylizacji sprzętu.

Nie twierdzę, że nie ma takich co naciągają, ale 100zł za ubytek to jest bardzo dobra cena.

@wypokowy-egzorcysta: chirurgiem stomatologicznym czy poszedł na lekarski?

@
  • Odpowiedz
@smutny_login: Na Ukrainie na pewno nie. W Czechach nie wiem. Niektóre rzeczy kosztują, bo muszą, nie oszczędzaj na zdrowiu, bo to głupota. Można płatność rozłożyć na raty. A możesz też pójść na uczelnię medyczną, to Ci studenci 5 roku zrobią za darmo lub za koszt materiałów.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: jak mi studenci porobili w Lublinie to wszystko do poprawki, wszędzie kanałowe widzieli, zęby podrążone i to nie wszystkie bo miały być jeszcze ze 3 zęby kanałowe co się semestr skończył im, stary stomatolog z mojej okolicy po DWÓCH latach, gdzie nic nie robiłem z zębami, gdzie spodziewałem się że zęby mogą nawet nadawać się już tylko do wyrwania, nawet nie odniósł się do zębów które miały mieć kanały
  • Odpowiedz
@smutny_login: to zasługa wzrastających cen ubezpieczeń itp., jak trend pozywania za największe głupoty się utrzyma to będziemy mieli ceny jak na zachodzie ¯\_(ツ)_/¯ poza tym endodoncja się dynamicznie rozwija, unowocześnia, więc i sprzęt jest droższy. A tak ogólnie to stomatologia jest najszybciej rozwijającą się gałęzią medycyny. I generalnie ceny wszystkiego rosną.

Nie wiem co Ci porobili, nie oceniam, u mnie wypuszczaliśmy zadowolonych pacjentów.
  • Odpowiedz
@smutny_login: ja wiem, że ludziom się tak wydaje. Potrzeba kilku lat na spłacenie wyposażenia. I kolejnych kilku na spłacenie kursów. Bardzo wielu stomatologów się regularnie doszkala, a takie porządne kursy kosztują między 10 000 a 200 000zł.
  • Odpowiedz
@smutny_login: Zakładając, że 100% zostaje w kieszeni lekarza, a tak nie jest. Chłopie, o coś konkretnego Ci chodzi? Jak Ci się tak podobają zarobki stomatologów to się zapisz na studia, akurat rekrutacja trwa.
  • Odpowiedz