Wpis z mikrobloga

Witam i piszę z pytaniem od osób spod tagów #druk3d #octoprint #raspberrypi

Otóż po skonfigurowaniu octoprinta byłem super zadowolony z obsługi jednak pojawia się pewien problem. Otóż drukarka przy drukowaniu przez octoprinta zachowuje się dziwnie: zamiast drukować ładne proste okręgi skacze jakby podzieliła go na wielobok (rysuje okrąg po liniach prostych między punktami na okręgu). problemu nie ma drukując bezpośrednio z karty lub gdy drukarka podpięta przez usb do komputera (tu jest inny problem bo potrafi przerwać wydruk po 2h i lipka)

Podejrzewam że to może coś z komunikacją z usb raspberry pi.

Jeśli ktoś coś wie będę wdzięczny za info i z góry dzięki
  • 15
@Rist0: ciekawa sprawa. Ja ostatnio drukuję tylko poprzez octoprint i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. Możesz dać linka do modelu na thingverse? Aż sobie druknę z ciekawości. Drukujesz octoprintem poprzez Curę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rist0: poczytalem jakis czas temu bo sam świeżo zakładałem octoprinta i moze byc tak ze przez kabel nie nadąża wysyłac koordynator jak sie szybko zmieniają i to właśnie widać na okręgach, ale nie drukowałem takich rzeczy jeszcze wiec sam nie potrafię potwierdzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rist0: gdzies w google szukałem, na reddicie ktoś chyba dyskutowali, ja szukałem bo wydawało mi się że wolno drukuje ale ludzie wpisywali że potrafi im się zatrzymać albo właśnie ze drobne elementy i okręgi srednio wychodzą. Chyba niebardzo jest rozwiązanie, pewnie jakiś porządny kabel by nie zaszkodzil.
via Android
  • 0
@daczka92 narazie korzystam z tego który przyszedł z drukarką I wydruk z komputera przez niego jest ok Wydaje mi się że jak wspomniał kolega @nkrnpp problem może być z samym rpi2
via Android
  • 0
@Barricade przeczytałem cały artykuł i faktycznie to co gość tam pisze wyjaśniało by problemy u mnie
Te mikro przestoje że względu na bufor (na wydruku widać lekkie zgrubienia jakby głowica się zatrzymała a extruder dalej pchał filament)
@Rist0: no u mnie pomogło, robiłem testy. Po zmianie jest o niebo lepiej, co prawda przerwanie wydruku przez to trwa dłużej, bo więcej siedzi w buforze, ale jest lepiej. Wydruki z karty dalej lepiej wyglądają mimo wszystko. No ale komu by się chciało to przerzucać tak często ( ͡° ͜ʖ ͡°)