Wpis z mikrobloga

Buduję sobie aplikację, która zrobi porządek z moją kolekcją romów. Poprawi nazwy plików, pobierze okładki (pozwoli mi wybrać tę, która podoba mi się najbardziej), zbuduje mi playlistę i na koniec wszystko zapisze w takim formacie i strukturze katalogów, żeby można to było wykorzystać w Retropie, Lakka lub Retroarch.

Problem stanowił interfejs. Jak pisałem w Pythonie to męczyłem się z Tkinterem. Jak zdecydowałem się na C# to odbiłem się od Windows Forms. W końcu trafiłem na Electrona! Tak elastycznego i genialnego w swojej prostocie rozwiązania się nie spodziewałem. Wady nodejs prostuję TypeScriptem a front hula na Angularze.

Polecam!
radziu_11

No i jestem ciekaw opinii o Electronie osób, które z nim pracują trochę dłużej. Macie już jakieś wyrobione zdanie?

#programowanie #nodejs #javascript #electron #typescript #angular #retropie #lakka
  • 11
@koperrr: Po Windows Forms zaliczylem też podejście do WPF i szału nie ma, a mistrzostwem jest kontrolka webwiev oparta o silnik Edge'a.

Jeszcze planuję dokładniejszą analizę WPF, ale pierwszy kontakt mnie nie zachwycił.
@kuskoman: Waga i pamięciożerność stanowi poważny problem, i mam podobne zdanie o wszystkich mobilnych frameworkach takich jak NativeScript, bo tam na serio brakuje ramu, ale na pc można jeszcze oko przymknąć.

No i taki Visual Studio Code to idealny przykład, że Electron ma sens.