Wpis z mikrobloga

#orange #neostrada #internet #wifi
@OrangeEkspert Mam mały problem z internetem a w sumie bardziej z routerem Orange FunBox 3.0, siła sygnału wifi jest dość słaba za czym idzie słaba prędkość internetu,
Mam 300 Mb/s. Pobieranie mam na poziomie 1-2 MB/s czasami YT sie zatnie a HBO GO cały czas jakość skacze.
Router jest schowany w skrzynce, myślałem żeby bo wystawić ale raczej nie mam takiej możliwości i powinien zostać w skrzynce.
Pytanie czy można zwiększyć zasięg wifi poprzez podłączenie dodatkowej antetny i wystawienie jest z tej skrzynki ????
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tygrysekk: nie da się. Należy dodać inne urządzenie, dodatkowy Access Point, połączony kablem z FB. I nie chować go w szafce, umieścić tak aby był w centrum mieszkania.
@Gooma
o cie kocie to czemu #orange daje taki shit ??
Czyli co, musze wyprowadzić na zewnątrz router z zasilaniem światłowodem i kablem ethernet ?? Super ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A te dodatkowe Access point to jakie byście polecili w tej sytuacji ??
Z podmianą krucho bo to jest modem i router w jednym konfigurowany pod ftth, raczej jeszcze jeden sprzęt - jak Ci zależy na kablu to router a jak chcesz tylko wifi to skirzystaj z oferty orange i wez smart wifi boxa albo kup cos wlasnego - pełno tego na allegro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tygrysekk: wyprowadzić musisz tylko skretke jak kupisz dobry AP. Bo zasilany będzie tym samym kablem, PoE. Kup jakiś dobry AP od Ubiquiti, np uap ac lr, postaw ten AP w jakimś sensownym miejscu, wyłącz wifi w FB i spokój na lata.