Wpis z mikrobloga

@PogromcaPatusow: Co ty pierdzielisz koleżko? Głupoty jakieś wypisujesz a pelikany to łykają. Wolność i swoboda wypowiedzi jest podstawowym prawem obywatela zarówno w UE jak i Polsce. Nie można tego nikomu zakazać nawet jakimś świrom typu Magical czy Rafonix itp. Także te 3 lata zakazu i jakiś wyimaginowany precedens to tylko w twojej wyobraźni funkcjonuje. Magical będzie mógł strimować z tym że jak złamie po raz drugi prawo, to pójdzie siedzieć, proste.
@Apox: Przecież ten cały Adaś to idiota nie znający się kompletnie na prawie, socjolog czy jakiś historyk z wykształcenia... Nic się nie obawiaj to tylko polityczne gierki pod publiczkę i walka o pozycję w partii przed wyborami. Zapewniam cię że nie ma takiej opcji aby komuś zakazać wystąpień publicznych po prawomocnym wyroku, taka opcja istnieje jedynie na czas trwania procesu, uzasadniana jest przez sąd tym że oskarżony może mataczyć i wywierać
@StraponPrawilnosci: Przecież ten cały Adaś to idiota nie znający się kompletnie na prawie, socjolog czy jakiś historyk z wykształcenia

Bez istotne bo to prokurator prowadzi sprawę, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz jest przy władzy i może wpływać na to jaki prokurator zajmie się sprawą przez co mała jest możliwość że sprawą będzie się zajmował jakiś słaby prokurator.

Zapewniam cię że nie ma takiej opcji aby komuś zakazać wystąpień publicznych po prawomocnym wyroku,
@Apox: Tak jestem pewien, bo tak jak pisałem wolność wypowiedzi jest podstawowym prawem w UE i Polsce. Pozbawienie praw publicznych to zupełnie co innego. Mimo wszystko obawiam się że Urzędniczej w starym dobrym stylu już nie zobaczymy. Ale nie dlatego że Magical nie będzie mógł strimować, oni po tym wszystkim będą się bać spontanicznych zachowań. Strimy po powrocie Magicala, będą sztuczne i reżyserowane. Gocha będzie nadmiernie uważać na to co mówi
zakaz zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej;

@StraponPrawilnosci: a jesteś pewnie że to go nie zaboli? Co innego wolność wypowiedzi, a robienie show w internecie w celach zarobkowych.

coś ala "Panie, a strimuj sobie pan i mów co tam Ci się w internetach chce ale jak będzie pan na tym zarobkował to uznamy że znów robi pan patostrimingi"
@Apox: Nie to nie tak, że strimuj sobie pan i rób co chcesz. Policja będzie go obserwować i czekać na najmniejszy błąd, jedno słowo za dużo i będzie to samo co teraz, czyli kolejna sprawa w sądzie. Zaboleć to już go to pewnie zabolało i boleć będzie bo już sobie nie będzie mógł pozwalać na to co kiedyś. Youtube to platforma społecznościowa, będzie mógł tam występować jak każdy inny obywatel, donejtów
@StraponPrawilnosci: Trochę się nie rozumiemy więc sprecyzuje pytanie.

zakaz zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej;


Biorąc pod uwagę to ^

Czy sąd w ramach precedensu może:
1) Najpierw sprecyzować czym jest zawód "strimer"
2) Następnie po wykonaniu "1)" zakazać Magicalowi i Gosiaczkowi wykonywanie zawodu strimera na lat x.
@Apox: Pozbawienie praw publicznych stosuje się w naprawdę wyjątkowych okolicznościach i wobec sprawców skazanych za naprawdę poważne przestępstwa, skutkujące karą pozbawienia wolności od 3 lat wzwyż. Magical nie popełnił aż tak poważnego przestępstwa aby zasadnym było zastosowanie pozbawiania praw publicznych. To po pierwsze. A po drugie pozbawienie praw publicznych stosuje się wobec jakichś polityków, wojskowych, sędziów, nauczycieli pedofili itd. nie wobec jakiegoś marnego strimera który żebra na youtube. Przykładowo jakiś nauczyciel
@Manupeace: To nie wniosek a przypuszczenie, po prostu znam działanie polskich sądów i wiem że nawet banalne sprawy potrafią się ciągnąć miesiącami. Zaraz w sądach zaczyna się okres urlopowy, sprawa pewnie będzie stała w miejscu. Wg. mnie najwcześniej na jesieni zapadnie wyrok, ale to tylko moja subiektywna opinia.