Wpis z mikrobloga

@Patobreivik: Ja trochę nie w temacie, choć też chodzi pośrednio o miód. A mianowicie, mojej siostry klientka, jest żoną pewnego uznanego w regionie pszczelarza, pan Dudek jest wykładowcą także bo o nim mowa będzie.Siostra wspomniała jej o tym bestialskim zapiankowaniu uli pianką montażową w Serocku a konkretnie w Borowej Górze, a to się okazało właśnie u pana Dudka. Jakież było siostry zdziwienie jak ta żona powiedziała że to właśnie jej
  • Odpowiedz
@Patobreivik: skoro kremowałeś już miód, to musiał już zacząć krystalizować, czyli jakiś wiosenny miód np rzepakowy (po lewej stronie)?
I druga sprawa sprawa to powinno się podawać wagę netto, czyli samą zawartość, która dla słoika 0,9l (a z tego co poznaje to w takie rozlewasz) wynosi ok 1,2-1,3 kg )
  • Odpowiedz
@jkrzyz: nie zgadzam się z Tobą. Każdy miód krystalizuje, tylko jedne szybciej drugie wolniej. Te które domyślam się że masz na myśli czyli spadź iglasta i liściasta krystalizują bardzo długo, bo nawet do ok roku.

@Patobreivik: kremownice masz od Łysonia? My na rzepak nie wywozimy, więc nasze pierwsze miody zaczną krystalizować może dopiero za 2-3 miesiące, więc wtedy uruchomimy kremownice.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Serek_Niehomogenizowany: to chyba z gorącą( ͡° ͜ʖ ͡°).
Dałem ten wpis na zasadzie Mirek prosi więc poświęcę te dwie minuty życia efekt: 600 plusów.

Zrobiłem kilka wpisów w życiu gdzie mi zależało.
Godzinę układałem tekst.
Efekt: 2-3 plusy.
Nie wiem o co tu chodzi.
  • Odpowiedz