Wpis z mikrobloga

Czy yerba może w jakiś sposób zaszkodzić?

Wczoraj zaparzyłem yerbe po raz pierwszy i wypiłem 3 zalania. Chwilę od każdego przełknięcia zacząłem odczuwać dziwny posmak, który powodował delikatne nudności, ale myślałem że to normalne na początku czy coś. Godzinę po tym zacząłem rzygać i ciągnęło się to przez kilka godzin. Minęło ponad 24h i nadal mam lekkie nudności, ale już jest ok.

Może to jakieś randomowe zatrucie, chociaż byłem przez cały dzień w towarzystwie kilku osób które jadły i piły to samo co ja i nic im nie było. Jedyna różnica jest taka, że ja dodatkowo piłem yerbe. Czy jest możliwość, że zostało to spowodowane przez wypicie yerby? Piłem mate green z zestawu próbek od yerbamarket.com z około połowy torebki 50g.

#yerba #yerbamate
sequino - Czy yerba może w jakiś sposób zaszkodzić? 

Wczoraj zaparzyłem yerbe po raz...

źródło: comment_Pt2y1eMkYbqDrcYmNoVQBtjLKgapLt4f.jpg

Pobierz
  • 6
@sequino: Różnie bywa. Raczej mało prawdopodobne, że to przez yerbę. Srakota, owszem na początku się zdarza, ale żeby aż tak... Podejrzewam, że da radę, ale to jakieś skrajne przypadki.
Temperatury są wysokie, o złapanie jakiegoś wirusa przez chociażby brudne ręce nie trudno. Sama infekcja może się rozwijać kilka dni i trwać dzień lub dwa.
Jak takie rzeczy będą się powtarzać to odstaw yerbę i dla spokoju udaj się do lekarza, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sequino: hmmmm yerba wspomaga trawienie o ile pamiętam może twój organizm przez to dziwnie zareagował.
+ w jakim odstępie czasu piłeś te 3 zalania? Ja mam tak że jak wypije 2 w krótkim okresie czasu np. 30/40 min to dziwnie sie czuje na pusty żołodek też odczuwam dyskonfort.
Moze nie jestes przyzwyczajony do takiej ilosci kofeiny
@Szanowny_Wykopek Też nie sądzę, że yerba mogłaby wywołać aż taką reakcję. Pewnie jest tak jak mówisz z tym wirusem, szczególnie że od dobrych paru dni jestem u rodziców na wsi i jest trochę pracy fizycznej przez co jestem zmęczony i przebywam w niezbyt sterylnym środowisku delikatnie mówiąc.

@szaldr Trzy zalania przez jakieś 1,5h. Wiele rzeczy wspomaga trawienie, ale nie sądzę żeby taki efekt był normalny. Co do kofeiny, jestem przyzwyczajony do picia