Wpis z mikrobloga

@nunu85 na pewno w wielu przypadkach cena idzie w parze z jakością. Zastanawiałem się też nad Apollo Alnac 4G w tej samej klasie ekonomicznej ale są droższe i są problemy ze znalezieniem opon z roczników 2019. No i też niewiele opinii

@wedrowycz: wydaje mi się, że większość wielosezonówek ma teraz homologację zimową ale czy te akurat mają - tego nie wiem. Cięzko znaleźć jakiekolwiek zdjęcia tej opony
Skoro zwołałem tu taką rzeszę fanów ogumienia to może macie do polecenia jakieś mniej znane ale wciąż dobre opony wielosezonowe? Interesuje mnie rozmiar 225/50/17, a w tej cenie Fulda i porównywalne kosztują ok 2k
@admin_admin: czyli sa zdecydowanie najtańsze z europejskich (bo chinole idzie znaleźć i po 220 za sztuke).
Ale to jest za duza nowosc, zeby ktos przetestował, wiec o ile kupisz- bedziesz krolikiem doswiadczalnym.
Nie mowie, ze beda bardzo złe, ale znajac podejscie koncernu michelin do jakosci opon niskich brandów- zdecydowanie cudów bym sie nie spodziewał
@nunu85: Na kormoranach letnich miałem nieprzyjemność jeździć ale zimowe ludzie sobie chwalą. Raczej jeszcze chwilę poczekam. Najbardziej mnie interesuje właśnie homologacja zimowa, a tej nie mogę jeszcze znaleźć
Jaki jest sens kupowania opon wielosezonowych? Są mniej skuteczne i bezpieczne w sezonie niż te które zostały do niego dostosowane. Zużywają się 2 razy szybciej, bo używasz ich 2 razy dłużej. Więc i tak musisz je kupić w tym samym odstępie czasowym. Jedyny plus to to że nie trzeba magazynowa tych nie używanych ale to chyba niezbyt duża cena za plusy powyżej.
@Szymp: Moim zdaniem warto chociażby na fakt, że po 4 sezonach wyrzucisz i kupisz nowe, a mając letnie i zimowe zużyjesz je de facto po 8 sezonach, więc będziesz miał 4-letnie gumy. No a opony z wiekiem twardnieją.
Pogodę mamy jaką mamy, śniegowa zima trwa dość krótko i więcej jest tego deszczu i pluchy niż śniegu. Większość zimy jest po prostu zimno i sucho.
No i mając wielosezonowe odchodzi Ci problem
@admin_admin może masz rację. Jeździłem na wielosezonowkach kilkanaście lat temu i od kiedy odkryłem zimowe i letnie to już nie zamierzam używać innych. Druga sprawa jest to co kolega @Dorth napisał. Jeśli żona jeździ 5k km a w sniezyce po prostu nie wyjeżdża to rzeczywiście moze mieć to sens.
@Szymp: W miescie zima? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dawno nie widzialem a jak juz to kilka godzin i drogi ogarniete. Takze do takich wozidelek wg mnie rozwiazanie bardzo dobre.