Wpis z mikrobloga

Cześć :)
czy może mi ktoś wytłumaczyć, po co sprzedającemu zaniżać ocenę za koszt wysyłki wystawiając 1 gwiazdkę tylko dlatego, że się nie doczytało oferty?

Aby nie być gołosłownym przybliżę temat:
ofertą były listwy zasilające antyprzepięciowe
wysyłka InPost do paczkomatu w cenie 8,99zł - sprzedający w tym przypadku nie zarabia na wysyłce, a dodatkowo kupujący może otrzymać taką wysyłkę gratis wykupując allegro smart (np na 30 dni i w koszcie jednej przesyłki ma cały miesiąc dostępu do tych form).
Kupujący wystawił ocenę 1 tylko dlatego, że wysyłka składała się z 3 sztuk zasilaczy do paczkomatu o gabarycie A, co w ofercie oraz przypisanym cenniku było dokładnie wskazane.

Wpisem tym nie chcę wybielać sprzedających, którzy chcą zarabiać na przesyłkach obniżając tym samym cenę produktu. Chcę tylko zrozumieć tok myślenia osoby wystawiającej taką ocenę...

Przypomnę tylko, że kupujący, który obniża oceny sprzedającym tak naprawdę działa na niekorzyść swoją i innych kupujących... Dlaczego? Bo utrudnia sprzedającemu otrzymanie standardu allegro, co tym samym pozbawia go przydzielania monet rabatowych do produktów... Zapytacie i co z tego? Czy nie lubicie zbierać punktów przy zakupach? Na allegro monety pozwalają na ich zmonetyzowanie, co obniża rachunek przy zakupach. Im więcej sprzedających będzie miało na allegro standard, ale zasłużony (czyli na prawdę rzetelnie oddający opis produktu i wszystkich elementów transakcji) tym kupujący będą płacili relatywnie mniej za zakupy?

Liczę na wasze merytoryczne odpowiedzi, bo bardzo bym chciał znaleźć odpowiedź na powyższe pytanie.

Pozdrawiam,
Łukasz
  • 3
@SamBeliar: Ciekawe spostrzeżenie :) A mój wpis jakkolwiek zmienił trochę Twój pogląd na stratę dla Ciebie i innych kupujących wynikającą z ogrania się z benefitów w postaci monet? :) czy ten element w ogóle Cię na alledrogo nie interesuje? :) Bo szczerze powiedziawszy, gdy kupujesz jakiś telefon to mniej więcej 20 monet możesz zgarnąć (czyli jakby nie było 20zł) ;)