Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy mam ofertę jakiegoś taniego zrobienia polerki na aucie. Ani mnie to nie grzeje, ani nie studzi - cena jak barszcz 350zl z polerka reflektorów. Nie w mieście jakby ktoś pytał, auto takie że jestem w stanie zaryzykowac może. Jakość też absolutnie nie musi być super to nie nowa fura
Ale najpierw chciałbym się zapytać jakie stopnie\etapy taki zabieg powinien posiadać?
Gość mi na czysty lakier, chce kłaść wosk żeby wypolerować rysy i zrobić lakier bardziej czarny.
Z tego co wiem, chyba powinno powinno poprzedzać to glinkowanie - no i co po szlifierce jak potem zabezpieczyć porządnie lakier, żeby miał taki jakby mokry wygląd?
#cardetailing #samochody #motoryacja
  • 9
@caribbean: dobra już załapałem. Gość proponuje ci jednoetapową korektę tzw. AIO. Pod to, jak pod każdą pracę mechaniczną z lakierem należy go dobrze przygotować. Myślę, że on o tym wie bo cena dość normalna, szczególnie że to nie jest miasto.

Należy samochód dokładnie umyć, deironizacja, tar&glue, glinkowanie.

Co o AIO. Tego się niczym nie zabezpiecza, to samo w sobie jest zabezpieczeniem. Jednym etapem robi się delikatne wycięcie rys, wypełnienie ich oraz
szlifierką dostałem po oczach. Maszyna poleska, polerka, ale nie szlifierka :D


@Shirako: Może to będzie robione właśnie szlifierką ;-) Kwota 350 zł to dla mnie zaskakująco mało, zwłaszcza, że jeszcze w tym ma być polerka kloszy lamp.

Po glinkowaniu, a przed AIO wypadałoby jeszcze odtłuścić powierzchnię izopropanolem, choćby dla potrzeb inspekcji lakieru i wyłapania pozostałych na nim zanieczyszczeń.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomilipin: u mnie w renomowanym studiu w mieście wojewódzkim sama jednoetapowa korekta bez lamp oczywiście 600 zł za mały samochód. Także przez amatora na wsi :) jeden etap ciężko raczej #!$%@?ć. Gorzej z reflektorami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shirako: powiesz mi co dokładnie oznaczają te terminy?
deironizacja, tar&glue, glinkowanie.

I Jak się je wykonuje, tak żeby sprawdzić gościa co on mówi a jak ma być?