Wpis z mikrobloga

@jamesevan: No nie przesadzaj proszę cię, bo teraz to głupoty piszesz. Linux nadaje się do pracy out of box i od razu ma potrzebne programy w tym pakiet biurowy, w Win musisz zainstalować całą masę sterowników, a obraz klatkuje. Grafika, karta muzyczna, karta sieciowa... Jeszcze drivery do dysku, gładzika, myszy itd itp...

Zrobiłam kiedyś test, zainstalowałam Minta na stacjonarce, skonfigurowałam i bez problemu system działa też na laptopie, jedynie nie
  • Odpowiedz
@xandra: śmiejecie się że 2:37 min się bootuje komp. No cóż, jakby w polskich corpo się tyle bootowały to by bajka była. Tyle to sam thin client się włącza, później pierwszy citrix drugie tyle no i drugi citrix trzecie tyle (a masz dwa bo jesteś outsourcingiem i wbijasz na citrixa do swego klienta). Zalogowanie się w 10 minut to jest dobry wynik.

A na chacie cyk ssd booting w 15/20
  • Odpowiedz
@xandra: czy wy naprawdę operujecie boot time i otwieraniem aplikacji jako wyznacznikiem czegoś? chyba powinno chodzić o dostępność aplikacji i ich jakości oraz opcji dostępnych w systemie pod myszką
  • Odpowiedz
@xandra:

nie jest szybszy więc nie kłam bezczelnie
nie, nie ma zamienników bo aplikacje na linuxie to syf w porównaniu do windy i maka
nie, na cinamonie i innych, kde NIE MASZ wszystkiego pod myszką, widziałeś KIEDYKOLWIEK panel sterowania w windowsie 10? czy mnogość opcji konfiguracyjnych w tym grafiki gdzie na linuxie często trzeba kombinować bo nie ma jak tego
  • Odpowiedz
boże jak mnie wkur...ją linuxiarze

oh ah jaki ten linux zaje...sty

a jak przyjdzie co do czego to ludzie wracają do windowsa bo to czy tamto jest zbyt skomplikowane do ustawienia/nie ma tego/nie ma aplikacji, a zamienniki to g00wno
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: Podałam linka do rzetelnego testu, praktycznie każdy wygrywa Linux, czego nie widzisz? I to jeszcze na Maku MacOS roznosi xD

Czego nie masz zamiennika? Syf, a to ciekawe które? A widziałaś kiedykolwiek panel sterowania w KDE? Tam idzie WSZYSTKO wyklinać.

Bezczelnie to ty kłamiesz xDDD Używam od 8 lat, obecnie Minta z Cinnamonem, albo KDE jak mi się znudzi.
  • Odpowiedz
@xandra:

ty używasz od 8miu lat? to zabawne bo ja co roku instaluje nowe wersje ubuntu, minta, mate, odpowiednika z xfce, kde i WINDOWS JEST BARDZIEJ KONFIGUROWALNY POD MYSZKĄ I PANEL STEROWANIA MA WIĘCEJ OPCJI w linuxie KONIECZNOŚCIĄ jest konsola by coś ustawić, a praca z konsolą jest niezrozumiała i upierdliwa

i NIE KŁAM, bo aplikacji jest mniej, zamienniki to SYF bo sprawdzam co roku kur...a!
  • Odpowiedz
i wine to g00wno

głupie odtwarzacze muzyki są mniej zaawansowane i gorszej jakości niż na androida czy windowsa/maka
aplikacje do grafiki w porównaniu do tych na windzie i maku jak chociażby affinity czy aplikacje adobe

TO S-Y-F
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: Ale konkretnie jakie aplikacje? xDDD

Powiedz mi, gdzie w Win10 w panelu sterowania są ustawienia do zmiany stylu (kilka różnych enginów, np QtCurve, GTK, Oxygen itd) i kolorów motywu? Gdzie są ustawienia poszczególnych efektów dla zamykania, minimalizowania czy skalowania okien i to z konkretnym czasem działania efektu? Gdzie są ustawienia reakcji na użycie rogu ekranu, bo wjechanie w lewy górny róg może pokazywać ścianę miniaturek aplikacji, albo np miniatury obszarów roboczych by ułatwić przenoszenie okien itd itp...

Gdzie można ustawić sobie klawisz odpowiedzialny za przenoszenie okien. Gdzie przestawić wielkość ikon w panelu dolnym bez dodatkowej apki? A na filmiku masz tylko opcje konfiguracji panelu ( ͡°
xandra - @jacieniemog28: Ale konkretnie jakie aplikacje? xDDD 

Powiedz mi, gdzie w...
  • Odpowiedz
Poza tym w życiu nie miałam wirusa na Linuxie... A zgadnij co z Windowsem?


@xandra:

widać że jesteś trollem, ja na windzie mam wyłączony remote access i mam tylko firewalla i no script itp. w
  • Odpowiedz
zresztą twój post to idealny przykład dlaczego ten system to nisza, ciągłe wymówki, zero uderzenia się w pierś mimo iż ludzie mówią że jest źle

nie odpowiadaj, daję cię na czarną za bezczelne kłamanie
  • Odpowiedz
Powiedz mi, gdzie w Win10 w panelu sterowania są ustawienia do zmiany stylu (kilka różnych enginów, np QtCurve, GTK, Oxygen itd) i kolorów motywu? Gdzie są ustawienia poszczególnych efektów dla zamykania, minimalizowania czy skalowania okien i to z konkretnym czasem działania efektu? Gdzie są ustawienia reakcji na użycie rogu ekranu, bo wjechanie w lewy górny róg może pokazywać ścianę miniaturek aplikacji, albo np miniatury obszarów roboczych by ułatwić przenoszenie okien itd itp...
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: Posłuchaj dziewczynko, jestem profesjonalnym grafikiem, i ZNAM wszystkie ważniejsze programy graficzne na oba systemy. Affinity jeszcze dość daleko do Photoshopa jeśli robisz zaawansowane rzeczy, więc ten twój koleś raczej słabo się zna. Praca z głupią paletą kolorów czy trybem indeksowalnym przekracza jego możliwości. Głupiego tiffa nie można wyeksportować z zadaną kompresją... A tego jest duuużo więcej.

A PS CS6 świetnie działa pod Wine. Jest też Krita i Gimp. Wiele funkcji mają na całkiem wysokim poziomie. InkScape może nie ma możliwości Illustratora, a Scribus Indesigna, (a to też wina braku praw autorskich/patantów do CMYK i PANTONE) ale ten system jest raczej do domowego użytku i/lub zastosowań serwerowych.

To jakoś słabo testujesz, ja nie mam problemów. Może dlatego, że mam wykształcenie kierunkowe w tym temacie. Choć cudów wcale tam nie wyprawiam. Przy czym konsoli to ja używam wyłącznie do instalacji oprogramowania, bo tak po prostu jest szybciej. Wystarczy myśleć co się
  • Odpowiedz
Posłuchaj dziewczynko, jestem profesjonalnym grafikiem, i ZNAM wszystkie ważniejsze programy graficzne na oba systemy. Affinity jeszcze dość daleko do Photoshopa jeśli robisz zaawansowane rzeczy, więc ten twój koleś raczej słabo się zna. A PS CS6 świetnie działa pod Wine. Jest też Krita i Gimp.


@xandra:

tyle w temacie, bo raz że affinity jest zaawansowane jak PS, PS jest teraz w wersji 2019/20 i jest o wiele lepsze od twojego zacofanego
  • Odpowiedz