Wpis z mikrobloga

Ludzie jak Wy to robicie, że w takim w sumie młodym wieku (23 lata tutaj, zaraz 24) zarabiacie pięciocyfrowe sumy albo czterocyfrowe ale mocno zbliżające się do tych pięciocyfrowych? Jak tak się czasem zastanawiam to np. chciałbym sobie poprzypominać tworzenie filmików i animacji w #adobe czy coś w podobnym stylu zacząć robić, ale nie wiem jak zacząć, a jak już patrzę na ogłoszenia (np. na stronie oferia) to widzę od pyty ludzi zgłaszających się pod każdym ogłoszeniem, oczywiście dając jak najniższą cenę żeby się sprzedać. Brak mi jakiejś motywacji żeby popchnąć swoje umiejętności do przodu (bo jakieś mam, kiedyś miałem kanał na YT, i pod kątem montażu/VFX nie wypadało to jakoś bardzo źle, jeden z filmów miał 300k+ wyświetleń, a przy niskiej liczbie widzów to całkiem dobry wynik. Może dobrze dobrane tagi? Tytuł?).

Wszyscy tutaj są tylko po informatyce i finansach? Nie ukrywam, że zazdroszczę tym osobom, ale nie jest to zazdrość vel zawiść a raczej motywacja, ale pewne czynniki powodują że łapię doła i ciężko mi się za coś zabrać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kiciochpyta #pracbaza #zarabiajzwykopem #studbaza (daje studbaza bo mimo wszystko papier też ma jakieś znaczneie, zaraz po doświadczeniu)
  • 9
@xaro: "po prostu rób" To wiem, ale co konkretnie robić, kursy, filmiki, szkolenia? Np. teraz korzystam z udemy, mam kilka tam kursów i tutoriali, kończę i ćwiczę i co uda mi się skończyć to dostaję certyfikat który wrzucę potem na linkedin. Chyba jest to jakaś wartość dodana, mimo pewnym opiniom na temat niektórych kursów z tej strony
@Analitykzbozejlaski1_-: Nie patrz przez pryzmat wieku, bo popadniesz w depresje lub co gorsza zamienisz się w Janusza. Jedni do zarobków pięciocyfrowych dochodzą szybko, inni latami, a niektórzy wcale. O ile duże znaczenie ma ciężka praca i ogólny rozwój osobisty to sporo do powiedzenia ma także po prostu czyste szczęście. Tak jak wyżej, jeżeli chcesz się rozwijać w danej dziedzinie to w to idź, udzielaj się na forach, grupach, zdobywaj doświadczenie, a
@Analitykzbozejlaski1_-: odłóż między bajki to że tutaj każdy zarabia 15k. Jestem skłonny uwierzyć że średnia zarobków wykopków jest wyższa niż w Polsce, ale nie że jest bliska 10k (nawet brutto). Ja w wieku 24 lat po studiach zarabiałem minimalną albo troszkę więcej, hajs nie spada z nieba i bez konkretnych umiejętności go nie zarobisz (popatrz sobie rozkład wynagrodzeń i ile % Polaków zarabia więcej niż 10k miesięcznie)
@Rucio: Pracować pracowałem od pcozątku studiów dziennych, od 3 miesięcy natomiast pracuję w firmie paliwowej, w której jestem powiedzmy, że analitykiem ale jest to takie stanowisko na niższczym szczeblu. Używam Excela, SQL, do esktrakcji danych korzystam też z Power BI i paru innych programów (SAP). Poza sporządzaniem analiz, raportów, zestawień itd. dokonuję korekt faktur, gdy potrzeba. Cieszę się z tego bo planowałem w tym kierunku isć od jakiegoś czasu, analiza danych