Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie czemu #huawei po prostu w obecnej sytuacji nie uwolni bootloadera/ biosu do ich telefonów.
W załączniku najlepszy smartfon HTC- HD2 który miał multibootloader można było mieć jednocześnie windows i linux.
Gdyby Huawei uwolnił po prostu loader w swoich telefonach i zajął się dostarczaniem sprzętu wtedy to społeczność zajęła by się softem i można by na tych ich wynalazkach mieć ubuntu, fedore, windows 10, Raspbian i inne systemy operacyjne.
Druga sprawa to, że mimo całej afery, zamiast pchać te p30 pro itp. po kosztach, one dalej są #!$%@? w cenie iphone i topowych samsungów, nikt tego im nie kupi teraz i niebawem będą nic nie wartymi e-śmieciami, KTO IM #!$%@? KUPI JAKIŚ HONGCIONG OS jak nawet samsung odpadł ze swoim badaos
#aferahuawei #huawei #gsm #arm
unitrax - Zastanawia mnie czemu #Huawei po prostu w obecnej sytuacji nie uwolni bootl...

źródło: comment_At5jupQUxsskemmxEJ0LnvhEsDu0ahs7.jpg

Pobierz
  • 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unitrax: samsungowska bada odpadła bo była smieciem u podstaw. Nie dało się z nią nic konkretnego zrobić w kwestii rozwoju więc ja #!$%@? do kosza i zaczęli klepac Tizena. Jednak zanim tizen był gotów na pokazanie światu to android już był wszędzie. Nie zdziwi mnie jednak jak właśnie będą próbowali forsowac Tizena na większą skalę niż tylko Indie przy okazji tego że Huawei będzie wprowadzać swój OS.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@unitrax: Przecież android jest open source i dalej będą mogli go używać na swoich urządzeniach. Jedyna różnica będzie taka, że będziesz musiał zainstalować samemu sklep play (i inne aplikacje google) i nie będziesz miał licencji na to urządzenie co będzie objawiało się tym, że będą Ci się pokazywać aplikacje których niekoniecznie będziesz w stanie zainstalować (typu jakaś nowsza gra nie pójdzie na starym telefonie).
@unitrax: hd2 nie miał multibootloadera. Hd2 dostał nieoficjalnego bootloadera, a to różnica.. gość znający się na programowaniu, napisał bootloadera i zaimplementował multiboota. Dlaczego huawei nie zrobi multibootloadera? A dlaczego HTC tego nie zrobiło nigdy?
Z tym raspbianem to żeś #!$%@? równo.
Win 10? Huawei ma bana na arm, „na których” win 10 miałby być postawiony..
Fedora XDDD
Ubuntu nawet na hd2 było cienkie..