Wpis z mikrobloga

@WildAnimal: koszty porównywalne, bloczki łatwiej docinać ręcznie a do pustaków potrzeba przynajmniej dużej szlifierki kątowej choć z drugiej strony cegła ma jakąś szlachetność której brak gazobetonowi
  • Odpowiedz
@Gewon: schnie błyskawicznie, znacznie, znacznie szybciej niż gęstsze materiał jak np. bloczki betonowe. Ta opinia może wynikać z tego, że gazobeton zalany niezbyt czystą wodą pozostaje ubrudzony już na zawsze, co daje wrażenie, że jest on mokry, kiedy w rzeczywistości nie jest.
  • Odpowiedz
@geszue: dzięki za odpowiedź a co w przypadku gdy np mamy już ocieplenie a np przemoknie nam dach i poleci na gazobeton. Wyschnie w ociepleniu czy jak wygląda zachowanie względem innych materiałów? Albo jak wygląda sytuacja gdy np ciągnie Nam wilgoć od ziemi względem innych?
  • Odpowiedz
@Gewon: wszystko wyschnie, tylko potrzebuje czasu, czasami kilku miesięcy. Najważniejsze to nie dopuścić do pozostawienia mokrego materiału na przymrozki czyli wysuszyć przed zimą lub grzać i suszyć zimą.
  • Odpowiedz
@Gewon: Pracowałem przy sylikatach i mam ścianę z gazobetonu w domu. Sylikaty są mocniejszym materiałem, to oczywiste, nie wiem jak cenowo wychodzą. Ale w sumie nikt nie buduje bunkra, wydaje mi się że gazobeton lepszy do domku jednorodzinnego i chyba termoizolacja z niego lepsza.
  • Odpowiedz
@geszue: @albertbranka: Dzięki :)

Z tego co się wywiadywałem to gazobeton jest jak domki szkieletowe w sensie ściany nie trzymają ciepła. Plusy takie, że zimą ogrzewasz tylko powietrze w domu bez ścian, minus, że szybciej się wychładza, ale zaś latem jak już słońce zajdzie i przewietrzysz mieszkanie to szybciej masz chłodno bo ściany nie są nagrzane. natomiast silikaty na odwrót ? dobrze zrozumiałem?

Czyli suma summarum, budować się opłaca z
  • Odpowiedz
@Gewon: nie wiem u kogo zasięgasz wiedzy, ale wygląda to na mity i legendy prosto od murarzy z budowy. Zamiast słuchać ludzi sam sobie porównaj: http://kurtz.zut.edu.pl/fileadmin/BE/Tablice_materialowe.pdf Mało który murarz, zwłaszcza stary zna się na czymkolwiek poza "zmierz, przytnij, połóż, wymieszaj". To największa plaga na budowie, że nie mają pojęcia z czego robią oraz jaki to ma wpływ (materiał oraz ich wykonawstwo) na dalsze etapy budowy. Dopiero młodzi szefowie firm są w
  • Odpowiedz
w środku dla usztywnienia i wzmocnienia konstrukcji dają silikaty.


@geszue: raczej ze względu na właściwości dźwiękowe bo te ściany świetnie tłumią dźwięki
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg zapewne też, chodz na czesci obiektow, na ktorych bylem silikat byl w srodku mimo, ze wlasciwosci akustyczne nie miały tam zadnego znaczenia bo przeznaczenie budynku bylo inne niz mieszkalne, czy biurowe
  • Odpowiedz