Wpis z mikrobloga

To jak jest z tym trzymaniem w rotomacie? Mam zegarki, które nie mieszczą mi się w rotomacie, nie noszę ich często, ale chcę zostawić w swojej kolekcji. Dokupienie drugiego rotomatu to nie problem, ale ostatnie dyskusje zasiały we mnie ziarno niepewności - jak lepiej przechowywać zegarek, w rotomacie czy bez? Czy może wrzucać go na 24h raz w miesiącu na rotomat, a tak trzymać bez?
#zegarki
  • 11
@xDrope: współczesne smary są inne od tych stosowanych 50 lat temu, jak zegarek poleży nie nakręcony to nic mu się nie stanie. Musiałbyś miesiącami tak trzymać i nie nosić by zacząć się martwić. W starych zegarkach przy starych formułach smarów/olejów trzeba było uważać bo w zegarku nie nakręcanym regularnie olej zastygał i robił się problem ze startem.
@xDrope: Co człowiek to inne zdanie oczywiście. Osobiście używam rotomatu bo mi wygodniej - mam dwa automaty i G-Shocka i noszę zegarki naprzemiennie zależnie od ochoty czy sytuacji (czasami wolę G-Shocka bo wygodniej i bezpieczniej) i zwyczajnie nie mam ochoty bawić się w nakręcanie i ustawianie właściwego czasu. Zegarek ma mi służyć od razu, taka jest jego rola. Przy jednym automacie pewnie nie zawracałbym sobie głowy rotomatem.
@xDrope: nie do końca rozumiem. Daily wyjmiesz raz na miesiąc? Jeśli nosisz codziennie to nie musisz używać rotomatu, a jak wyjmujesz raz na miesiąc to nie są daily.
Ja wyszedłem z założenia, że jeśli nie ponoszę zegarka raz na dwa miesiące, to go się pozbywam. W ten sposób rotuję wszystkie na nadgarstku. A leżenie miesiąc czy dwa na pewno nie zaszkodzi.
Co do pudełek to kupiłem takie z tchibo. Poniżej stówki
@diogene: Mam takiego chińczyka, ale zastanawiałem się nad czymś porządniejszym - rotomat traktuję jako część mojej wystawki i bardzo chętnie większą część kolekcji trzymałbym wyeksponowaną na wierzchu. Wiem, że to śmiesznie brzmi jak piszę to do kogoś z pojedynczym zegarkiem wartym więcej niż moje wszystkie :D

@wujekwichura: Ogólnie "daily" zazwyczaj mam 3-4 automaty i kwarc, które zmieniam jak mi się podoba. Stąd rezerwy chodu po 40h potrafią nie ogarnąć. Większości